Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook India beperkt verzenden pakketten naar VS om nieuwe regels

Ook India beperkt verzenden pakketten naar VS om nieuwe regels

NEW DELHI (ANP) - Ook India stopt tijdelijk met het versturen van bepaalde pakketten naar de Verenigde Staten vanwege nieuwe regels in de VS. Vanaf maandag kunnen mensen in India alleen nog poststukken en cadeaus naar de VS sturen met een waarde van maximaal 100 dollar, zo'n 85 euro. Vrijdag werd al bekend dat onder meer postbedrijven PostNL en DHL soortgelijke maatregelen hebben genomen.

Voor pakketten waarvan de inhoud tot 800 dollar waard is, hoeven momenteel geen invoerrechten in de VS te worden betaald. Maar vanaf volgende week vrijdag wordt die vrijstelling ingetrokken. Dit heeft de Amerikaanse president Donald Trump onlangs besloten.

Volgens de overheidsorganisatie India Post is er nog onduidelijkheid over het innen van de invoerrechten. Hierdoor zouden luchtvaartmaatschappijen na 25 augustus geen postzendingen meer kunnen aannemen. Cadeauartikelen tot een waarde van 100 dollar blijven wel vrijgesteld van invoerrechten, aldus India Post. "Deze vrijgestelde categorieën worden nog steeds geaccepteerd en naar de VS verzonden, onder voorbehoud van verdere verduidelijkingen" vanuit de VS.

Maatregel

Het is onduidelijk hoelang de maatregel van India duurt. "Er wordt alles aan gedaan om de dienstverlening zo snel mogelijk te normaliseren", meldt India Post.

PostNL is zaterdag tijdelijk gestopt met het versturen van pakketten naar de VS. Brieven sturen naar het land blijft wel mogelijk. DHL verstuurt tijdelijk alleen nog pakketjes waarvan de inhoud maximaal 100 dollar waard is en die als geschenk zijn aangemerkt van Duitsland naar de VS. Mensen die duurdere pakketten willen versturen en bedrijven moeten daar gebruikmaken van duurdere express-bezorging.

Meer uit Financieel

Scheepsbouwer Damen schrapt 225 banen in Nederland

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".

27 minuten geleden
Porsche niet van plan auto's in VS te produceren

STUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.

1 uur geleden
Wall Street verder omhoog na reeks kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten van grote bedrijven als UPS, Coca-Cola en Boeing. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Federal Reserve, die dinsdag begon aan de tweedaagse rentevergadering.

1 uur geleden
Boeing lijdt groot verlies bij commerciële vliegtuigdivisie

ARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.

3 uur geleden
Vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar VS

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar de Verenigde Staten om de brandstof aan de Amerikanen te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Aleksandr Novak gezegd. Drie tankers zijn momenteel al onderweg naar de VS. De eerste vertrok op 22 oktober in het kader van de Amerikaans-Russische dieseldeal.

3 uur geleden
Meer omzet en winst voor Coca-Cola na groei suikervrije dranken

ATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft in het derde kwartaal een hogere omzet en winst behaald. Het bedrijf verkocht meer frisdrank, waarbij de populariteit van suikervrije varianten van het merk verder toenam. Daarnaast gingen de prijzen omhoog.

3 uur geleden
Bloemisten vrezen voor groot banenverlies door btw-verhoging

DEN HAAG (ANP) - De kabinetsplannen om de btw op bloemen en planten te verhogen naar 21 procent zullen slecht uitpakken voor de sector. De inkomens van bloemisten komen hierdoor zo sterk onder druk te staan dat de helft onder het minimumloon dreigt te zakken, waarschuwt branchevereniging voor bloemisten VBW. Daarnaast gaan naar verwachting duizenden banen verloren in de sector.

3 uur geleden