Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook in tijden van corona is voetbal soms emotie bij Ajax-fans

Ook in tijden van corona is voetbal soms emotie bij Ajax-fans

AMSTERDAM (ANP) - De meest fanatieke supporters van de F-Side waren er niet eens bij tijdens Ajax tegen Vitesse. Zij komen pas weer naar de Johan Cruijff ArenA als ze niet hoeven te loten voor een ticket en met z'n allen welkom zijn. De wel aanwezige fans hielden zich ook niet allemaal aan de coronaregels. De speaker moest zelfs ingrijpen.

"Juichen, zingen en joelen is echt verboden", waarschuwde hij vlak na rust. Even bleef het redelijk stil in het stadion waar slechts 12.000 supporters welkom waren. Maar toen Antony de met tien man spelende thuisploeg alsnog naar 2-1 schoot, veerden velen juichend op. De fans waren zo blij dat ze premier Mark Rutte even vergeten waren.

"Gewoon je bek houden", luidde het advies van de minister-president aan de supporters bij wedstrijden in het betaald voetbal. Rutte erkende later dat hij zijn boodschap ook anders had kunnen omschrijven. Maar afstand houden in een stadion en niet te nadrukkelijk meeleven op de tribunes zijn volgens hem essentiële regels om het coronavirus te bestrijden.

Trainer Erik ten Hag heeft daar begrip voor, zo vertelde hij na de zwaarbevochten overwinning van zijn ploeg. "Virologen en experts zeggen dat niet voor niets", zei hij. "Ze weten waar ze over praten. Het is te makkelijk om te zeggen dat voetbal emotie is. Dat brengt ons niet verder."

Ten Hag was kennelijk zo bezig met coachen dat het hem niet was opgevallen dat scheidsrechter Pol van Boekel geen goed meer kon doen bij veel supporters nadat hij Edson Álvarez met een rode kaart uit het veld had gestuurd. Veel beslissingen van de arbiter werden met gejoel en gefluit ontvangen. Onder het gesloten dak van de Johan Cruijff ArenA galmde dat aardig over de slecht gevulde tribunes.

Tamara van Ark, de minister van Medische Zorg en Sport, zei zaterdag in het AD dat er mogelijk zonder publiek gevoetbald gaat worden als supporters zich niet aan de regels houden. Ze deed dit naar aanleiding van gebeurtenissen vorige week in De Kuip bij Feyenoord tegen FC Twente en donderdagavond in Tilburg, waar fans van Willem II het duel met Rangers FC dichtbij elkaar op een plein bekeken.

Ten Hag heeft weinig begrip voor dat dreigement. "Want het gaat om incidenten", stelde hij. "Bij de meeste wedstrijden gaat het heel goed. Ik vond dat onze fans nu ook best gedisciplineerd waren Zonder publiek draai je onze branche de nek om. Dat terwijl we zelf besloten hebben om de competitie vorig seizoen af te breken. Als ik dan zie dat de overheid in Tilburg toestemming geeft om zo'n duel met veel fans op een plein te bekijken, dan denk ik: steek je hand in eigen boezem."

Meer uit Voetbal

Wereldkampioen Spanje begint EK met ruime overwinning op Portugal

BERN (ANP) - Spanje heeft Portugal op het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen kansloos gelaten. De regerend wereldkampioen was in Bern met 5-0 te sterk. Bij rust was het al 4-0.

7 uur geleden
Nigeriaanse doelman Rufai op 61-jarige leeftijd overleden

ABUJA (ANP) - Oud-doelman Peter Rufai is op 61-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Nigeriaanse voetbalbond.

8 uur geleden
Voetbalsters met rouwbanden tegen Wales om overlijden Israël

SPIEZ (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal spelen zaterdag hun eerste EK-wedstrijd tegen Wales met rouwbanden door het overlijden van oud-international Rinus Israël. Er is geen minuut stilte, laat de KNVB weten.

8 uur geleden
Van Dijk 'helemaal kapot en vol ongeloof' na dood Jota

LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk is zwaar aangeslagen na het plotselinge overlijden van zijn Portugese ploeggenoot Diogo Jota bij Liverpool. "Man, ik kan het niet geloven en ik wil het niet geloven. Ik ben er absoluut kapot van en vol ongeloof", schrijft de aanvoerder op Instagram.

8 uur geleden
Caruso schiet Italiaanse voetbalsters op EK langs België

SION (ANP) - De Italiaanse voetbalsters zijn het Europees kampioenschap in Zwitserland met een overwinning begonnen. In Sion maakte Arianna Caruso tegen België kort voor rust het enige doelpunt: 1-0. De middenveldster nam de bal in het zestienmetergebied aan en schoot hard raak.

10 uur geleden
Trainer Slot: geen woorden voor 'schok en pijn' om dood Jota

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool noemt het plotselinge overlijden van Diogo Jota een 'enorme schok'. De aanvaller van de Engelse landskampioen en Portugees international overleed door een verkeersongeval in Spanje samen met zijn jongere broer. "Wat te zeggen? Wat kan iemand zeggen op zo'n moment, wanneer de schok en de pijn zo ongelooflijk intens zijn? Ik wilde dat ik de woorden had, maar ik weet dat ik die niet heb", schrijft Slot in een verklaring op de website van de club.

10 uur geleden
Bondscoach Jonker overwoog kort voor het EK te stoppen

THUN (ANP) - Andries Jonker heeft kort voor het EK overwogen te stoppen als bondscoach van Oranje. Dat zegt de 62-jarige Amsterdammer in de NOS Voetbal-podcast.

11 uur geleden