Ook in Pennsylvania wint Republikein race om Senaat
PHILADELPHIA (ANP/AFP/RTR) - De Republikein David McCormick heeft de Senaatsrace in Pennsylvania gewonnen, meldt het Amerikaanse persagentschap AP. Daarmee kunnen de Republikeinen rekenen op minstens 53 van de honderd zetels in de Senaat.
McCormick is een voormalige CEO van een hedgefonds en had de steun van andere rijke investeerders. Hij versloeg de Democraat Bob Casey, die al sinds 2007 senator was voor Pennsylvania.
In twee races om een Senaatszetel, in Arizona en Nevada, is nog niet duidelijk wie er als winnaar uitkomt. Als de Republikeinen ook die winnen, kunnen ze uitkomen op 55 van de honderd zetels.
Ook in het Huis van Afgevaardigden komen de Republikeinen in de buurt van een overwinning. Daar hebben ze al zeker 209 zetels. Als dat er nog 9 meer worden, hebben ze een meerderheid. Van de 31 onbesliste zetels zouden Democraten er 23 moeten binnenhalen, willen ze nog een meerderheid halen. Het kan nog meerdere dagen duren voor de volledige resultaten bekend zijn.
Meer uit Buitenland
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - Aanklagers in Maagdenburg hebben een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Taleb A. om een aanslag op een kerstmarkt in de stad. Daarbij werden op 20 december 2024 zes mensen gedood en raakten circa driehonderd anderen gewond. Hij wordt berecht wegens zes moorden en pogingen tot moord.
6 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben hun plan klaar voor een missie om mijnen weg te halen uit de Straat van Hormuz zodra de VS en Iran daar overeenstemming over bereiken, meldt persbureau Bloomberg op basis van vijf bronnen. Zodra bekend wordt dat de zeestraat open kan, zou een internationale coalitie binnen enkele dagen in actie kunnen komen.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 787 Dreamliner-vliegtuig van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is donderdag door zijn voorwiel gezakt op de luchthaven van Frankfurt. Daarbij zijn enkele medewerkers gewond geraakt, meldt Lufthansa. Het is niet direct duidelijk om hoeveel mensen het gaat. Er zaten tijdens het voorval geen passagiers in het vliegtuig.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese Hezbollah-beweging waarschuwt dat het noorden van Israël niet veilig zal zijn zolang er nog dorpen worden gebombardeerd en mensen worden gedood in Libanon. Leider Naim Qassem eist een volwaardig staakt-het-vuren en de terugtrekking van Israëlische troepen uit Libanon.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje heeft de jongste aanval op een basis van de vredesmacht UNIFIL in Libanon fel veroordeeld. Bij de aanval is een Servische blauwhelm gedood en raakten twee Spanjaarden gewond door mortiergranaten, meldt de Spaanse premier Pedro Sánchez.
3 uur geleden