Ook in Pennsylvania wint Republikein race om Senaat
PHILADELPHIA (ANP/AFP/RTR) - De Republikein David McCormick heeft de Senaatsrace in Pennsylvania gewonnen, meldt het Amerikaanse persagentschap AP. Daarmee kunnen de Republikeinen rekenen op minstens 53 van de honderd zetels in de Senaat.
McCormick is een voormalige CEO van een hedgefonds en had de steun van andere rijke investeerders. Hij versloeg de Democraat Bob Casey, die al sinds 2007 senator was voor Pennsylvania.
In twee races om een Senaatszetel, in Arizona en Nevada, is nog niet duidelijk wie er als winnaar uitkomt. Als de Republikeinen ook die winnen, kunnen ze uitkomen op 55 van de honderd zetels.
Ook in het Huis van Afgevaardigden komen de Republikeinen in de buurt van een overwinning. Daar hebben ze al zeker 209 zetels. Als dat er nog 9 meer worden, hebben ze een meerderheid. Van de 31 onbesliste zetels zouden Democraten er 23 moeten binnenhalen, willen ze nog een meerderheid halen. Het kan nog meerdere dagen duren voor de volledige resultaten bekend zijn.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.
8 uur geledenTAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
9 uur geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
10 uur geleden