Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook in Nederland vrijdag erg onstuimig door storm Éowyn

Ook in Nederland vrijdag erg onstuimig door storm Éowyn

HOUTEN (ANP) - Ook Nederland ondervindt vrijdag gevolgen van de zware storm Éowyn die dan over het Verenigd Koninkrijk trekt. In het noordwestelijk kustgebied worden zware windstoten van 90 tot 100 kilometer per uur verwacht en vrijdagmiddag kan de wind tijdelijk stormkracht bereiken, meldt Weeronline in de recentste verwachting.

Storm Éowyn trekt vrijdag met windkracht 10 en windstoten van 100 tot 130 kilometer per uur over het Verenigd Koninkrijk. Ook in Ierland kunnen windstoten tot 130 kilometer per uur voorkomen, die tijdelijk hoger kunnen uitvallen.

Vrijdagochtend staat in eigen land een vrij krachtige wind uit het zuiden, die vooral in de kustprovincies vlagerig kan zijn met windstoten van 60 tot 70 kilometer per uur. In kustgebieden in het noordwesten is de wind hard en kunnen windstoten tot 80 kilometer per uur voorkomen. De eerste helft van de middag is de wind stormachtig. "Mogelijk komt het tijdelijk tot stormkracht met windstoten tot 100 km per uur", aldus Weeronline. Aan het eind van de middag en in de avond neemt de onstuimigheid in ons land af als Éowyn van het Verenigd Koninkrijk naar Noorwegen trekt.

In het weekend is het rustig weer, maar maandag wordt het opnieuw flink winderig als er vanaf de Atlantische Oceaan een volgende stormdepressie volgt.

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

1 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

2 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

3 uur geleden
Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

3 uur geleden
Steekincident en gijzeling in PI Heerhugowaard, gevaar voorbij

HEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.

4 uur geleden
Negatief reisadvies Irak, Israël, Libanon en Palestijnse gebieden

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.

4 uur geleden
Bijeenkomst Malieveld wordt feest door mogelijke dood Khamenei

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.

5 uur geleden