Ook in Limburg geen grote carnavalsfeesten door corona
MAASTRICHT/VENLO (ANP) - Ook in Limburg zijn er in 2021 geen grote carnavalsfeesten en -optochten. De twee Limburgse veiligheidsregio's hebben woensdag besloten om de carnavalsevenementen waarvoor een vergunning nodig is, niet op de traditionele wijze door te laten gaan. Dat geldt ook voor alle feesten en bijeenkomsten die aan carnaval voorafgaan, zoals de 11e van de 11e. De veiligheidsregio's noemen hun besluit "lastig, maar niet te voorkomen."
"Het naleven van 1,5 meter is lastig wanneer mensen in grote groepen samenkomen, zeker wanneer er alcohol wordt gedronken en mensen meegenomen worden door de muziek", aldus de burgemeesters Annemarie Penn van Maastricht en Antoin Scholten van Venlo in hun hoedanigheid als voorzitter van de veiligheidsregio in hun gebied.
"Daarnaast lopen we in onze provincie risico op een zogenaamd ‘waterbedeffect’. Omdat zowel in Brabant als over de grens in Duitsland traditionele carnavalsvieringen verboden zijn, is de kans groot dat mensen van (ver) buiten de provincie in grote aantallen naar Limburg komen, waardoor het extra druk wordt. Een mogelijke besmetting verspreidt zich dan ook over het (buiten)land. Daarbij is het een openbaar feest waardoor besmettingen niet tot nauwelijks herleidbaar zijn", aldus Penn en Scholten.
Net als Brabant
De Limburgse veiligheidsregio's zeggen tot hun besluit te zijn gekomen "in navolging van Brabant", waar volgens de Limburgers traditionele carnavalsvieringen verboden zouden zijn. Een woordvoerster van de gezamenlijke Brabantse veiligheidsregio's ontkende woensdagavond echter dat zo'n verbod er is in Brabant.
Samen met de Brabantse carnavalsverenigingen en -federatie is afgesproken dat tot 1 december iedereen de tijd heeft om creatieve plannen en ideeën te ontwikkelen voor carnaval. "We hebben dus nog een paar weken om te kijken wat mogelijk is", aldus de woordvoerster. "Dat doen we zonder op voorhand beperkingen op te leggen, behalve de gebruikelijke coronabeperkingen. Er zijn dus geen festiviteiten verboden in Brabant."
Continu contact
In verband met corona is het onmogelijk om carnaval op een verantwoorde en veilige manier te vieren, aldus beide Limburgse veiligheidsregio's. "Indien deze evenementen toch doorgang zouden vinden, zijn de risico’s voor de openbare orde en de publieke gezondheid onaanvaardbaar groot."
De Limburgse veiligheidsregio's zijn naar eigen zeggen "continu in contact met de carnavalsbonden en -verenigingen om mee te kijken wat eventueel wel mogelijk is." Optochten en bijeenkomsten zijn dat in elk geval niet, aldus Penn en Scholten.
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht heeft woensdag een voorwaardelijke celstraf van vier maanden en een taakstraf van 120 uur opgelegd aan een 34-jarige man uit Rijsenhout (Noord-Holland) voor het afleveren van drugs met drones en telefoons aan gevangenen en drugsbezit. Daarnaast krijgt de man een boete van 10.000 euro waarvan de helft voorwaardelijk. De rechtbank ging akkoord met procesafspraken tussen het Openbaar Ministerie en verdachte Mark S. en deed na afloop van de inhoudelijke behandeling direct uitspraak.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet wat de provincies betreft zo snel mogelijk crisismaatregelen nemen tegen de overbelasting van het elektriciteitsnet. Het Interprovinciaal Overleg (IPO) roept de regering onder meer op meer geld uit te trekken voor warmtenetten en waterstof om de gevolgen van netcongestie beter op te kunnen vangen.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
8 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
8 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
8 uur geleden