
Ook in Limburg en Noord-Brabant code geel om gevoelstemperatuur
DE BILT (ANP) - In het zuidoosten van het land geldt in de vroege dinsdagochtend code geel om de lage gevoelstemperatuur. Het KNMI gaf die waarschuwing maandagavond al af voor de provincies Overijssel en Gelderland, maar waarschuwt nu ook inwoners van Noord-Brabant en Limburg voor de koude wind. Met gevoelstemperaturen tussen de -12 en -15 graden is er volgens het weerinstituut kans op onderkoeling en koudeletsel.
Omdat ook de temperatuur van het wegdek afgelopen avond en nacht flink daalde, heeft Rijkswaterstaat zout gestrooid. Sinds 19.00 uur maandagavond gaat het om zo'n 130.000 kilo zout. Dat is wel minder dan de ruim 1,4 miljoen kilo die zondagmiddag en in de nacht van zondag op maandag op de rijkswegen werd gestrooid.
Het KNMI verwacht dat de gevoelstemperatuur in de tweede helft van de ochtend weer oploopt.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - In een groot deel van Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend en er voorlopig ook geen neerslag wordt verwacht. In zeker twaalf van de vijfentwintig veiligheidsregio's is fase 2 van kracht. In onder meer Zeeland, Limburg en het noordoostelijk deel van het land geldt nog de lagere fase1.
1 uur geledenMIDDENBEEMSTER (ANP) - De rook van de grote brand die sinds de nacht woedt in een bedrijfspand aan de Insulindeweg in het Noord-Hollandse Middenbeemster trekt richting het dorp Neck en de A7, waarschuwt de veiligheidsregio. Omdat de rook over meerdere woonwijken trekt, is een tweede NL-Alert verstuurd.
2 uur geledenWIJLRE (ANP) - De politie heeft in het Limburgse Wijlre een man aangehouden na een dreigende situatie die urenlang duurde. Bij de aanhouding is een stroomstootwapen gebruikt, meldt de politie. Er is geen gevaar meer voor de omgeving.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van hitte in klaslokalen tot stijgende overstromingsrisico's - klimaatverandering heeft nu al "een aanzienlijke invloed" op de gezondheid en het welzijn van kinderen. UNICEF Nederland vraagt daar aandacht voor in een donderdag verschenen rapport.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een helikopter van de Amerikaanse luchtmacht is woensdagavond aangekomen op Schiphol, ziet een ANP-fotograaf. Mogelijk gaat het om de helikopter die de Amerikaanse president Donald Trump vervoert. Die heet dan, zodra de president erin zit, de Marine One. Het toestel is naar Nederland gebracht door een militair transportvliegtuig.
10 uur geledenRILLAND (ANP) - Op snelweg A58 zijn ter hoogte van het Zeeuwse Rilland twee volwassenen en een kind gewond geraakt door een ongeluk. Rond 18.15 uur botsten daar drie auto's op elkaar, meldt de politie. De slachtoffers zijn met spoed naar het ziekenhuis vervoerd. Over hun toestand is niets bekendgemaakt.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De drie politievakbonden en de Centrale Ondernemingsraad uiten in een brief aan de Tweede Kamer hun zorgen over financiële tekorten bij de politie. De organisatie verwacht een tekort van tientallen miljoenen in 2026 dat oploopt tot 300 miljoen euro in 2030, maakte demissionair justitieminister David van Weel (VVD) donderdag bekend.
14 uur geleden