Ook in hoger beroep vrijspraak voor piloot Julio Poch in Argentinië
AMSTERDAM (ANP) - De Argentijns-Nederlandse piloot Julio Poch is ook in hoger beroep in Argentinië vrijgesproken van betrokkenheid bij vluchten waarbij tegenstanders van het toenmalige regime van dictator Videla uit vliegtuigen werden gegooid. De advocaten Carry en Geert-Jan Knoops hebben dat dinsdag meegedeeld in de talkshow Jinek. Een Argentijnse rechter sprak Poch eind 2017 al vrij.
Volgens Geert-Jan Knoops is de uitspraak "een complete rehabilitatie" voor Poch en wordt hem niks verweten. "Voor Julio, we hebben hem net even gesproken, is dit een waanzinnig moment", aldus de advocaat aan tafel bij Jinek. "De man heeft veertien jaar van zijn leven hier naartoe geleefd." Het is voor hem een definitieve bevrijding. "Dit betekent ook dat de overheid een enorme scheve schaats heeft gereden in Nederland."
Poch werd in september 2009 gearresteerd in het Spaanse Valencia om vervolgens door Spanje te worden uitgeleverd aan Argentinië. Dat gebeurde nadat Nederland informatie aan Spanje had geleverd over de vlucht van Poch naar Spanje. Nederland zag zelf geen kans Poch uit te leveren, omdat hij ook de Nederlandse nationaliteit heeft.
Eenzijdig onderzoek
In zijn vroegere vaderland zat de Transavia-piloot acht jaar vast op verdenking van misdaden tijdens het bewind van de junta tussen 1976 en 1983. Na zijn vrijspraak door de rechtbank kon Poch terugkeren naar Nederland, al ging de Argentijnse justitie wel in hoger beroep.
Een commissie onder leiding van voormalig advocaat-generaal bij de Hoge Raad Ad Machielse zei begin 2021 dat de Nederlandse overheid rechtmatig heeft gehandeld in het onderzoek naar Poch en de medewerking aan zijn aanhouding in Spanje. De commissie deed een jaar lang onderzoek, maar Geert-Jan Knoops noemde het destijds al "een eenzijdig en niet transparant onderzoek".
Meer uit Binnenland
VREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.
34 minuten geledenZUTPHEN (ANP) - De advocaat van een 21-jarige man uit Zelhem (Gelderland) die ervan wordt verdacht dat hij als stagiair tijdens zwemlessen veertien jonge kinderen heeft misbruikt, zegt dat er geen bewijs in het dossier zit voor seksueel "binnendringen". Dat bleek dinsdag tijdens een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Zutphen. Justitie vervolgt de man in elf gevallen voor verkrachting.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De tien telers die meedoen aan het wietexperiment en daarom hennep of hasj mogen produceren, gaan regelmatig de fout in. De Inspectie Justitie en Veiligheid heeft het afgelopen jaar 46 inspecties uitgevoerd bij deze wiettelers, stelde daarbij 42 overtredingen vast en legde 32 sancties op. In vier gevallen moesten telers een boete betalen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in een zaak over de moord op een Haagse garagehouder in 1992. Verdachte Ruben B. (71) werd eind maart vrijgesproken. De rechtbank zag ondanks "sterke aanwijzingen" voor zijn betrokkenheid te weinig bewijs voor een veroordeling.
3 uur geledenKLAZIENAVEEN (ANP) - De politie heeft dinsdag een 50-jarige vrouw uit Emmen aangehouden in een onderzoek naar de dood van Ralf Meinema uit Klazienaveen. Dat meldt de politie. Meinema werd in maart 2017 dood in de kofferbak van zijn auto gevonden met hersenletsel.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".
5 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel sliepen in de nacht van maandag op dinsdag 2211 asielzoekers. Dat is ruim meer dan het maximumaantal van 2000.
6 uur geleden