Ook in hoger beroep 20 jaar cel voor moord op echtgenoot
LEEUWARDEN (ANP) - Jessica B. (36) uit Kollumerzwaag is door het gerechtshof in Leeuwarden in hoger beroep veroordeeld tot twintig jaar cel voor het medeplegen van de moord op haar echtgenoot Tjeerd van Seggeren. Die straf was ook geëist door het Openbaar Ministerie.
Vorig jaar kwam de rechtbank tot hetzelfde vonnis. Maar de rechter oordeelde toen dat alleen B. verantwoordelijk was voor de dood.
Het lichaam van Van Seggeren (37) werd met zwaar hoofdletsel aangetroffen op de ochtend van zondag 9 juli 2017 in een weiland bij Zwaagwesteinde. Hij had zaterdagavond in het Friese dorp een muziekfeest bezocht.
Een moordwapen is nooit gevonden. Het hof is ervan overtuigd dat B. een sturende en regisserende rol heeft gehad bij de moord. Het hof baseert zich onder meer op telecomgegevens. Daarbij zou B. haar mobiel vlak voor de moord hebben uitgezet. Ook zouden verfdeeltjes op de schedel van Van Seggeren en in de auto van B. van het wapen kunnen zijn.
B. heeft altijd ontkend. Ze stelt dat ze haar man met de auto wilde ophalen bij het weiland, maar hem nooit heeft gezien en is teruggereden. Volgens het hof zijn de verklaringen van B. ongeloofwaardig en niet consistent.
Oom speelde mogelijk rol
Het hof vermoedt dat B. hulp kreeg. Van Seggeren was een stuk groter. Een Duitse oom van B. heeft mogelijk een rol gespeeld. Een getuige had die avond twee personen in donkere kleding bij het weiland gezien, een man en een vrouw. Het signalement past volgens het hof bij de oom.
De oom werd niet vervolgd door het OM. Hij is in maart overleden. De advocaat van B. ontving in april een brief die zou zijn opgesteld door de oom. De schrijver zegt dat hij Van Seggeren heeft vermoord. Volgens de weduwe van de oom is de brief vals. B. zou volgens haar "elke strohalm" aangrijpen. Ze noemt de brief "avontuurlijk, smakeloos en immoreel." Ook de Duitse moeder van B. was enige tijd verdachte.
Het echtpaar met drie kinderen had relatieproblemen. Er was sprake van huiselijk geweld. Het hof sluit niet uit dat er een financieel motief was. Van Seggeren had een levensverzekering van 600.000 euro afgesloten. B. is volgens gedragskundigen volledig toerekeningsvatbaar.
B. reageerde geëmotioneerd bij de uitspraak van het hof. Ze gaat vrijwel zeker in cassatie, aldus haar advocaat.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar zijn in Nederland 759 mensen om het leven gekomen in het verkeer, 84 meer dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vooral het aantal mannelijke verkeersslachtoffers nam toe, terwijl het aantal vrouwelijke doden daalde. Fietsers vormden opnieuw de grootste groep slachtoffers, gevolgd door inzittenden van personenauto's.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als gemeenten scanauto's laten rondrijden om te controleren of autobezitters hebben betaald voor een parkeerplek leidt dat tot veel onterecht opgelegde parkeerboetes. De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) schat na onderzoek dat meer dan 10 procent van de bekeuringen niet klopt. Dat zou neerkomen op ongeveer een half miljoen boetes per jaar, aldus de privacytoezichthouder.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor zijn komst naar een festival in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."
19 uur geleden