Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook in hoger beroep 20 jaar cel voor moord op echtgenoot

Ook in hoger beroep 20 jaar cel voor moord op echtgenoot

LEEUWARDEN (ANP) - Jessica B. (36) uit Kollumerzwaag is door het gerechtshof in Leeuwarden in hoger beroep veroordeeld tot twintig jaar cel voor het medeplegen van de moord op haar echtgenoot Tjeerd van Seggeren. Die straf was ook geëist door het Openbaar Ministerie.

Vorig jaar kwam de rechtbank tot hetzelfde vonnis. Maar de rechter oordeelde toen dat alleen B. verantwoordelijk was voor de dood.

Het lichaam van Van Seggeren (37) werd met zwaar hoofdletsel aangetroffen op de ochtend van zondag 9 juli 2017 in een weiland bij Zwaagwesteinde. Hij had zaterdagavond in het Friese dorp een muziekfeest bezocht.

Een moordwapen is nooit gevonden. Het hof is ervan overtuigd dat B. een sturende en regisserende rol heeft gehad bij de moord. Het hof baseert zich onder meer op telecomgegevens. Daarbij zou B. haar mobiel vlak voor de moord hebben uitgezet. Ook zouden verfdeeltjes op de schedel van Van Seggeren en in de auto van B. van het wapen kunnen zijn.

B. heeft altijd ontkend. Ze stelt dat ze haar man met de auto wilde ophalen bij het weiland, maar hem nooit heeft gezien en is teruggereden. Volgens het hof zijn de verklaringen van B. ongeloofwaardig en niet consistent.

Oom speelde mogelijk rol

Het hof vermoedt dat B. hulp kreeg. Van Seggeren was een stuk groter. Een Duitse oom van B. heeft mogelijk een rol gespeeld. Een getuige had die avond twee personen in donkere kleding bij het weiland gezien, een man en een vrouw. Het signalement past volgens het hof bij de oom.

De oom werd niet vervolgd door het OM. Hij is in maart overleden. De advocaat van B. ontving in april een brief die zou zijn opgesteld door de oom. De schrijver zegt dat hij Van Seggeren heeft vermoord. Volgens de weduwe van de oom is de brief vals. B. zou volgens haar "elke strohalm" aangrijpen. Ze noemt de brief "avontuurlijk, smakeloos en immoreel." Ook de Duitse moeder van B. was enige tijd verdachte.

Het echtpaar met drie kinderen had relatieproblemen. Er was sprake van huiselijk geweld. Het hof sluit niet uit dat er een financieel motief was. Van Seggeren had een levensverzekering van 600.000 euro afgesloten. B. is volgens gedragskundigen volledig toerekeningsvatbaar.

B. reageerde geëmotioneerd bij de uitspraak van het hof. Ze gaat vrijwel zeker in cassatie, aldus haar advocaat.

Meer uit Binnenland

Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

12 uur geleden
Politie krijgt extra bevoegdheden voor doorzoeken sociale media

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.

12 uur geleden
Afgelopen jaar 640 miljoen euro uitgekeerd in aardbevingsgebied

GRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.

14 uur geleden
Rechtspraak: verbod gezichtsbedekking bij protest te ingrijpend

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.

14 uur geleden
Veiligheidsregio onduidelijk over aantal slachtoffers Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.

15 uur geleden
Rijswijker (18) niet langer vast na dood 16-jarige in Den Hoorn

DEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.

15 uur geleden
Zeven gewonden gasflesongeluk Oosterhout, onder wie vier tieners

OOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.

16 uur geleden