Ook in hoger beroep 20 jaar cel voor moord op echtgenoot
LEEUWARDEN (ANP) - Jessica B. (36) uit Kollumerzwaag is door het gerechtshof in Leeuwarden in hoger beroep veroordeeld tot twintig jaar cel voor het medeplegen van de moord op haar echtgenoot Tjeerd van Seggeren. Die straf was ook geëist door het Openbaar Ministerie.
Vorig jaar kwam de rechtbank tot hetzelfde vonnis. Maar de rechter oordeelde toen dat alleen B. verantwoordelijk was voor de dood.
Het lichaam van Van Seggeren (37) werd met zwaar hoofdletsel aangetroffen op de ochtend van zondag 9 juli 2017 in een weiland bij Zwaagwesteinde. Hij had zaterdagavond in het Friese dorp een muziekfeest bezocht.
Een moordwapen is nooit gevonden. Het hof is ervan overtuigd dat B. een sturende en regisserende rol heeft gehad bij de moord. Het hof baseert zich onder meer op telecomgegevens. Daarbij zou B. haar mobiel vlak voor de moord hebben uitgezet. Ook zouden verfdeeltjes op de schedel van Van Seggeren en in de auto van B. van het wapen kunnen zijn.
B. heeft altijd ontkend. Ze stelt dat ze haar man met de auto wilde ophalen bij het weiland, maar hem nooit heeft gezien en is teruggereden. Volgens het hof zijn de verklaringen van B. ongeloofwaardig en niet consistent.
Oom speelde mogelijk rol
Het hof vermoedt dat B. hulp kreeg. Van Seggeren was een stuk groter. Een Duitse oom van B. heeft mogelijk een rol gespeeld. Een getuige had die avond twee personen in donkere kleding bij het weiland gezien, een man en een vrouw. Het signalement past volgens het hof bij de oom.
De oom werd niet vervolgd door het OM. Hij is in maart overleden. De advocaat van B. ontving in april een brief die zou zijn opgesteld door de oom. De schrijver zegt dat hij Van Seggeren heeft vermoord. Volgens de weduwe van de oom is de brief vals. B. zou volgens haar "elke strohalm" aangrijpen. Ze noemt de brief "avontuurlijk, smakeloos en immoreel." Ook de Duitse moeder van B. was enige tijd verdachte.
Het echtpaar met drie kinderen had relatieproblemen. Er was sprake van huiselijk geweld. Het hof sluit niet uit dat er een financieel motief was. Van Seggeren had een levensverzekering van 600.000 euro afgesloten. B. is volgens gedragskundigen volledig toerekeningsvatbaar.
B. reageerde geëmotioneerd bij de uitspraak van het hof. Ze gaat vrijwel zeker in cassatie, aldus haar advocaat.
Meer uit Binnenland
LELYSTAD (ANP) - Het hoofdgebouw van Lelystad Airport wordt vrijdagochtend nog steeds bezet door klimaatactivisten van Greenpeace. De actievoerders hebben de nacht doorgebracht op de luchthaven en de milieuorganisatie zegt dat ze net zo lang blijven tot de politiek een definitieve streep zet door de opening van de luchthaven in Lelystad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.
14 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebrekkige algoritme dat de reclassering gebruikte bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden, schaadt het vertrouwen in het strafrechtelijke systeem. Dat zegt Slachtofferhulp Nederland. Volgens een woordvoerster is dat vertrouwen juist cruciaal voor het herstel van slachtoffers.
16 uur geleden