Ook in hoger beroep 18 jaar cel voor moord op ex-vriendin
DEN HAAG (ANP) - De 32-jarige Stephan K. uit Barendrecht is donderdag in hoger beroep opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vriendin. De 29-jarige vrouw werd eind 2018 dood in haar woning in Rotterdam gevonden.
K. heeft de vrouw in de woonkamer vermoord en het levenloze lichaam naar de keuken versleept om daar een gaspit open te draaien. Dit alles gebeurde terwijl haar 2-jarige dochtertje in haar kamertje lag te slapen. De ouders vonden hun dode dochter de volgende ochtend, toen zij op hun kleindochter kwamen oppassen. Het meisje bleef ongedeerd.
Het slachtoffer had een week eerder de relatie met de man verbroken, nadat was uitgekomen dat hij haar had voorgelogen en financieel benadeeld. Het hof in Den Haag acht moord bewezen, omdat K. in de periode daarvoor veelvuldig op internet had gezocht naar methoden om iemand te doden zonder sporen achter te laten en had gelogen over zijn alibi.
Het hof achtte de man volledig toerekeningsvatbaar. Zijn persoonlijkheidsstoornis, bestaande uit borderline en antisociale trekken, is volgens het hof niet van invloed geweest op zijn handelen.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is opgelucht dat een groep asielzoekers in de nacht van vrijdag op zaterdag een slaapplek had in het Groningse Stadskanaal. De hulporganisatie maakt zich wel zorgen over hoe het de komende dagen verdergaat rond het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Het Rode Kruis vindt het onbegrijpelijk dat er nog steeds geen echte oplossing is gevonden, zo is te lezen in een persbericht.
47 minuten geledenEERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.
6 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
16 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
17 uur geleden