Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook in Gouda en Reeuwijk is het stroomnet nu vol

Ook in Gouda en Reeuwijk is het stroomnet nu vol

GOUDA (ANP) - Het elektriciteitsnet in het noorden van Gouda en in het aangrenzende Reeuwijk zit aan zijn grens. Nieuwe grootverbruikers kunnen voorlopig niet worden aangesloten, zij komen op een wachtlijst. Volgens netbeheerder Stedin heeft het besluit geen gevolgen voor consumenten en kleine bedrijven.

Stedin zegt dat het aantal aanvragen voor aansluitingen in het gebied in de afgelopen twee jaar met 250 procent is gestegen. Dat komt door snelladers voor elektrische voertuigen.

De Goudse energiewethouder Michel Klijmij-van der Laan noemt de mededeling van Stedin "slecht nieuws voor de ambities die we in Gouda hebben. De plannen voor het ziekenhuis en bedrijven die willen uitbreiden worden nu op pauze gezet. Ook het aardgasvrij maken van bedrijventerreinen wordt een lastigere opgave."

Capaciteit kost tijd

Ook in de Hoeksche Waard en het zuiden van Dordrecht zit het stroomnet vol, maar dan andersom. Windmolens en zonneparken wekken daar zo veel energie op, dat het net aan zijn limiet zit. Nieuwe aanvragen om groene stroom te leveren, worden voorlopig niet in behandeling genomen. "Er moet meer netcapaciteit worden bijgebouwd door TenneT en Stedin, en dat kost tijd", aldus Stedin.

Netbeheerder Liander zegt dat het stroomnet in Drachten nu vol is. In een deel van Leeuwarden is juist beperkt ruimte vrijgekomen.

Verklaring vraagtoename

In december raakte het elektriciteitsnet in Den Haag, in de provincies Overijssel en Groningen en in delen van Gelderland en Noord-Holland vol. Bedrijven en consumenten vragen steeds meer stroom, bijvoorbeeld omdat ze van het aardgas af gaan of elektrisch gaan rijden, maar de netbeheerders kunnen niet genoeg uitbreiden om dit bij te houden.

Meer uit Financieel

Netflix denkt ondanks hogere kosten winstgevender te worden

LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.

4 uur geleden
Trumps Groenland-escalatie jaagt Wall Street schrik aan

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.

5 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood van baby die Nestlé-voeding kreeg

PARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.

5 uur geleden
Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

9 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

9 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

10 uur geleden
Trumps handelschef: dreiging met importheffingen 'gepast'

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.

10 uur geleden