Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook in februari weinig faillissementen in Nederland

Ook in februari weinig faillissementen in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland was ook in februari lager dan in dezelfde maand een jaar eerder. Rechters spraken vorige maand 173 keer een faillissement uit. Dat zijn er 232 minder zijn dan in februari 2020, meldt de Raad voor de rechtspraak.

Het aantal bankroeten is al sinds het begin van de coronacrisis opvallend laag. Zo spraken rechters vorig jaar volgens voorlopige cijfers 3900 faillissementen uit, terwijl dat er in 2019 nog 4776 waren.

Naar de oorzaak is volgens de Raad voor de rechtspraak nog te weinig onderzoek gedaan om er definitieve conclusies over te trekken. Tegelijkertijd stipt het bestuur van rechtbanken en gerechtshoven aan dat rechters bij faillissementsaanvragen altijd naar de context kijken. Dat betekent dat ze ook rekening houden met de economische gevolgen van de coronapandemie. Bedrijven die in de kern gezond zijn, zullen ze daardoor niet snel failliet laten gaan. Mogelijk houden ook coronasteunmaatregelen van de overheid veel bedrijven overeind, aldus de Raad voor de rechtspraak.

Meer uit Financieel

Zwitserse president vliegt naar VS voor handelsgesprekken

BERN (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - De Zwitserse president Karin Keller-Sutter en economieminister Guy Parmelin vliegen dinsdag naar de Verenigde Staten om een nieuw handelsvoorstel te presenteren. Daarmee hopen ze de regering van Donald Trump te overtuigen om het door Washington aangekondigde importtarief van 39 procent te verlagen.

1 uur geleden
Verklaring EU-VS over details heffingen in vergevorderd stadium

BRUSSEL (ANP/RTR) - De gezamenlijke verklaring van de Europese Unie en de Verenigde Staten over de Amerikaanse importheffingen is in een vergevorderd stadium. Dat heeft een EU-functionaris dinsdag gezegd. In deze verklaring staan meer details over de handelsovereenkomst. Het landenblok wacht nog op een reactie uit Washington om de zaken af te ronden.

2 uur geleden
Pakketvervoerder DHL boekt meer winst door kostenbesparingen

FRANKFURT (ANP/DPA) - DHL Group heeft in het tweede kwartaal meer winst geboekt, mede dankzij kostenbesparingen. Naast lagere kosten profiteerde de Duitse pakketvervoerder en eigenaar van postbedrijf Deutsche Post ook van hogere posttarieven op de thuismarkt.

2 uur geleden
Guinness-moeder wil tarieven deels opvangen met kostenbesparingen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse drankenconcern Diageo verwacht dat de Amerikaanse importheffingen het bedrijf 200 miljoen dollar (zo'n 173 miljoen euro) per jaar kosten. Eerder rekende de eigenaar van merken als Guinness, Johnnie Walker en Smirnoff nog op een kostenpost van 150 miljoen dollar.

3 uur geleden
TSMC ontdekt mogelijk lek van geavanceerde chiptechnologie

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste chipfabrikant, heeft een mogelijk lek van bedrijfsgeheimen ontdekt met betrekking tot zijn geavanceerde chiptechnieken. De maker van chips voor onder meer Apple heeft al maatregelen genomen tegen personeel dat verantwoordelijk wordt geacht.

4 uur geleden
Europese beurzen verder omhoog, AEX-index levert openingswinst in

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen gingen dinsdag verder omhoog na het stevige herstel op Wall Street. Beleggers schoven de zorgen over de Amerikaanse importheffingen aan de kant. President Donald Trump kondigde vorige week hogere heffingen aan voor de handelspartners van de Verenigde Staten, die later deze week ingaan. De hoop dat de techsector blijft profiteren van de sterke vraag naar toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) biedt echter tegenwicht. Ook wordt gespeculeerd op een renteverlaging in de VS later dit jaar.

5 uur geleden
AEX-index verder omhoog na stevig herstel op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag verder omhoog na het stevige herstel op Wall Street. Beleggers schoven de zorgen over de Amerikaanse importheffingen aan de kant. President Donald Trump kondigde vorige week hogere heffingen aan voor de handelspartners van de Verenigde Staten, die later deze week ingaan. De hoop dat de techsector blijft profiteren van de sterke vraag naar toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) biedt echter tegenwicht. Ook wordt gespeculeerd op een renteverlaging in de VS later dit jaar.

5 uur geleden