Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook in eerste helft 2021 fors minder voertuigen gestolen

Ook in eerste helft 2021 fors minder voertuigen gestolen

VEENDAM (ANP) - De in 2020 ingezette daling van autodiefstallen heeft zich in het eerste halfjaar van 2021 stevig doorgezet. Dat meldt het Landelijk Informatie- en intelligencecentrum Voertuigcriminaliteit (LIV).

In de eerste zes maanden van dit jaar zijn er 2578 personenauto’s gestolen, een daling van ruim 21 procent ten opzichte van 2020. De diefstal van lichte bedrijfswagens is zelfs verminderd met ruim 41 procent.

Volgens een woordvoerder van het LIV komt de daling door een samenloop van omstandigheden, waarbij de coronapandemie momenteel een grote rol speelt. "Omdat er minder ongelukken zijn doordat het minder druk is op de weg, vermindert de vraag naar onderdelen die malafide schadeherstellers gebruiken", zo vertelt hij. Ook waren er vanwege de virusuitbraak in sommige landen intensievere grenscontroles, waardoor de kans gecontroleerd te worden groter werd, geeft hij aan. Maar mogelijk zijn er ook andere redenen, denkt de zegsman. Zo stijgt de private leasemarkt enorm, wat weer gevolgen kan hebben voor de vraag naar onderdelen. Mogelijk zijn ook autodieven ander werk gaan zoeken, wegens het gebrek aan vraag. "Het is een complex verhaal. Niet simpel te duiden."

Na de pandemie

Of de diefstallen weer gaan toenemen, mocht de pandemie voorbij zijn, is dan ook lastig aan te geven. "We verwachtten dat we de versoepelingen van de laatste twee maanden terug zouden zien in een toename van de diefstallen, maar dat was eigenlijk niet het geval. Het aantal nam slechts iets toe."

Volkswagen blijft met 445 gestolen personenauto’s het meest gestolen automerk. Toyota en Renault volgen op afstand met respectievelijk 229 en 203. Peugeot is een nieuwkomer in de top 5 met 176 diefstallen.

SUV

De diefstallen van nagenoeg alle voertuigcategorieën laten volgens het samenwerkingsverband van politie, RDW en Stichting Verzekeringsbureau Voertuigcriminaliteit sinds het begin van 2020 een daling zien. Toch zijn er personenauto’s die een toename in diefstallen tonen: bij Nissan en Mazda zijn de diefstallen gestegen met 227 en 143 procent. De Nissan Qashqai en de Mazda CX-5 zijn grotendeels debet hieraan, met respectievelijk 56 en 68 stuks.

Globaal lijken SUV’s meer in trek te raken bij het dievengilde, aldus het centrum. Bij merken zoals Renault, Audi, Peugeot en Opel nemen de aantallen gestolen SUV’s toe, wat volgens het LIV overigens in lijn lijkt te zijn met het marktaandeel van deze modellen.

Meer uit Binnenland

Supporters en spelers van AZ vieren bekeroverwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.

1 uur geleden
Schip en container beschadigd op Maasvlakte, bijtende stof lekt

ROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.

3 uur geleden
Container valt uit havenkraan op schip in havengebied Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.

5 uur geleden
Afstandsmoeders willen ook van anderen erkenning en excuses

DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.

6 uur geleden
Overdracht Kamp Amersfoort aan einde WOII herdacht

LEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.

7 uur geleden
Belgische activist en auteur Fleur Pierets krijgt Jos Brink Prijs

ROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.

8 uur geleden
Frans Banninck Cocqpenning voor directeur Het Nationale Ballet

AMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.

9 uur geleden