Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook in Eerste Divisie mogen Ajax-fans niet naar uitduel bij ADO

Ook in Eerste Divisie mogen Ajax-fans niet naar uitduel bij ADO

DEN HAAG (ANP) - Supporters van Ajax mogen ook in de Keuken Kampioen Divisie niet naar de uitwedstrijd tegen ADO Den Haag. Het gedegradeerde ADO begint zondag aan het nieuwe seizoen met een thuiswedstrijd tegen Jong Ajax, en alleen Haagse supporters mogen die wedstrijd bijwonen.

Vanwege de corona-uitbraak mochten supporters ruim een jaar lang niet naar uitwedstrijden reizen. Met ingang van het nieuwe seizoen staan de coronaregels dat wel weer toe.

Ajax-supporters zijn al sinds 2006 niet welkom bij uitwedstrijden tegen ADO. De toenmalige Haagse burgemeester Wim Deetman besloot dat nadat het Haagse supportershome was bestormd door tientallen bewapende Ajax-hooligans. Eén aanwezige werd neergestoken. Het bezoekverbod gold eerst voor vijf jaar, maar werd daarna meerdere keren verlengd.

Handgranaat

Sindsdien zijn er nog een paar incidenten geweest. In 2019 werd een handgranaat opgehangen bij het supportershonk van ADO. Ernaast stonden drie kruizen, het symbool van de stad Amsterdam. Een 18-jarige man uit Amsterdam werd daarvoor veroordeeld tot een gevangenisstraf. Eerder dat jaar waren meerdere plekken in Amsterdam, waaronder het standbeeld van de Dokwerker, besmeurd met groene en gele verf, de kleuren van de stad Den Haag.

De gemeente Den Haag laat weten dat het streeft naar "normalisatie met bezoek van uitsupporters in onderlinge duels. Op termijn betekent dat dat er wellicht weer supporters van de bezoekende club worden toegelaten, mits dat veilig kan". ADO Den Haag en Ajax zijn daarover "constructief in gesprek".

Meer uit Voetbal

Koploper PSV ontsnapt met late zege tegen sterk AZ

EINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.

28 minuten geleden
Borussia Dortmund boekt kleine zege tegen tien man van 1. FC Köln

KEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.

1 uur geleden
Koeman onthult tegel op Walk of Fame PSV

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Ronald Koeman geëerd met een tegel op de Walk of Fame van de Eindhovense club. De huidige bondscoach van het Nederlands elftal onthulde de tegel zaterdag voor het thuisduel van PSV met AZ.

2 uur geleden
Grim noemt nederlaag van Ajax bij Groningen 'hard en pijnlijk'

GRONINGEN (ANP) - Fred Grim noemde de nederlaag van Ajax bij FC Groningen "hard en pijnlijk". Dat zei de coach van Ajax na afloop van de 3-1 in de Euroborg tegen ESPN. "Dit komt wel aan", verzuchtte de oud-doelman na de vierde competitienederlaag van Ajax. "We kijken allemaal in de spiegel. Dat doen we allemaal. De staf ook", aldus Grim op de vraag hoe hij zijn eigen rol ziet.

3 uur geleden
Ajax lijdt bij FC Groningen vierde nederlaag in de Eredivisie

GRONINGEN (ANP) - Ajax heeft zaterdag voor de vierde keer dit seizoen een wedstrijd verloren in de Eredivisie. Het elftal van coach Fred Grim ging in de Euroborg met 3-1 ten onder tegen FC Groningen. Daarmee kwam er voor de Groningers een einde aan een reeks van zes competitienederlagen op rij.

3 uur geleden
Spits Weghorst opnieuw in basis bij Ajax voor duel met Groningen

GRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.

7 uur geleden
PSV'er Wanner kiest nationaal team Oostenrijk boven Duitsland

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.

9 uur geleden