Ook in Eerste Divisie mogen Ajax-fans niet naar uitduel bij ADO
DEN HAAG (ANP) - Supporters van Ajax mogen ook in de Keuken Kampioen Divisie niet naar de uitwedstrijd tegen ADO Den Haag. Het gedegradeerde ADO begint zondag aan het nieuwe seizoen met een thuiswedstrijd tegen Jong Ajax, en alleen Haagse supporters mogen die wedstrijd bijwonen.
Vanwege de corona-uitbraak mochten supporters ruim een jaar lang niet naar uitwedstrijden reizen. Met ingang van het nieuwe seizoen staan de coronaregels dat wel weer toe.
Ajax-supporters zijn al sinds 2006 niet welkom bij uitwedstrijden tegen ADO. De toenmalige Haagse burgemeester Wim Deetman besloot dat nadat het Haagse supportershome was bestormd door tientallen bewapende Ajax-hooligans. Eén aanwezige werd neergestoken. Het bezoekverbod gold eerst voor vijf jaar, maar werd daarna meerdere keren verlengd.
Handgranaat
Sindsdien zijn er nog een paar incidenten geweest. In 2019 werd een handgranaat opgehangen bij het supportershonk van ADO. Ernaast stonden drie kruizen, het symbool van de stad Amsterdam. Een 18-jarige man uit Amsterdam werd daarvoor veroordeeld tot een gevangenisstraf. Eerder dat jaar waren meerdere plekken in Amsterdam, waaronder het standbeeld van de Dokwerker, besmeurd met groene en gele verf, de kleuren van de stad Den Haag.
De gemeente Den Haag laat weten dat het streeft naar "normalisatie met bezoek van uitsupporters in onderlinge duels. Op termijn betekent dat dat er wellicht weer supporters van de bezoekende club worden toegelaten, mits dat veilig kan". ADO Den Haag en Ajax zijn daarover "constructief in gesprek".
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
34 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
40 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
2 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
18 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
18 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
20 uur geleden