Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook in Duitsland en Spanje voelt vliegpassagier personeelsgebrek

Ook in Duitsland en Spanje voelt vliegpassagier personeelsgebrek

BASEL (ANP/DPA/RTR) - Ook elders in Europa kampen luchtvaartbedrijven met problemen door een gebrek aan personeel. Swiss Air Lines schrapt meerdere vluchten naar Duitsland doordat er te weinig medewerkers zijn. In Spanje is de politie hard op zoek naar extra mensen voor de controle van passagiers op Madrid Barajas, de grootste luchthaven van het land. Eerder ontstonden lange rijen doordat het internationaal toerisme weer sterk toeneemt.

Swiss, een dochteronderneming van Lufthansa, schrapt in juli en augustus wekelijks vier vluchten tussen Zürich en Berlijn. Tussen Zürich en Stuttgart komen iedere week drie vluchten te vervalen. Ook gaat één langeafstandvlucht naar San Francisco per week verloren. Tussen Zürich en Neurenberg gaat iedere week vijf vluchten niet door in de periode van juli tot oktober.

De Spaanse politie hoopt tweehonderd nieuwe medewerkers aan te nemen voor controles op de luchthaven in Madrid. Dat zou het totaal op zeshonderd brengen en genoeg moeten zijn om de passagiersstromen in goede banen te leiden nu na de coronacrisis weer grote groepen toeristen Spanje bezoeken, meldt een regeringswoordvoerster.

Tekorten

Luchtvaartmaatschappij Iberia klaagde eerder dat op drukke momenten chaos heerste bij de paspoortcontroles op Madrid Barajas. Daardoor zouden sinds begin maart 15.000 reizigers hun vlucht hebben gemist.

In Nederland springt de drukte op Schiphol in het oog. Het voorbije weekend waren er opnieuw lange rijen, soms tot in de buitenlucht, omdat er tekorten zijn aan beveiligers en afhandelaars. KLM voerde 42 vluchten vanaf Europese bestemmingen met lege vliegtuigen uit om de drukte op de luchthaven te verminderen. Voor het pinksterweekend had de grootste maatschappij op Schiphol al besloten dagelijks tot 50 vluchten te annuleren wegens de drukte.

Ook op grote Britse luchthavens gaan vluchten niet door vanwege de te grote passagiersstromen. Reisorganisatie TUI annuleert tot eind juni bijna 200 vluchten van en naar Manchester.

Meer uit Financieel

Studie: supers doen weinig voor vrouwenrechten bij leveranciers

AMSTERDAM (ANP) - De grootste Nederlandse supermarkten doen te weinig voor vrouwenrechten in hun toeleveringsketens. Dat concluderen onderzoeksbureau Questionmark en organisaties Oxfam Novib en Solidaridad in een onderzoek naar naleving van mensenrechten. Supermarkten zeggen de aanbevelingen van het rapport serieus te nemen, maar dat het rapport ook dingen buiten beschouwing laat.

4 minuten geleden
Cryptomunten omlaag na dreigende taal Trump over Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn donderdag scherp in waarde gedaald nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangegeven dat er de komende weken zwaardere aanvallen op Iran zouden plaatsvinden. De belangrijkste digitale munt zakte 2,5 procent tot ongeveer 66.500 dollar (omgerekend 57.330 euro).

37 minuten geleden
Olieprijs stijgt, beurzen Azië dalen na toespraak Trump over Iran

TOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.

1 uur geleden
Cao-lonen stijgen met 4,5 procent in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.

2 uur geleden
PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

2 uur geleden
Warmtefonds ziet fors meer aanvragen in maart door energieprijzen

HILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.

2 uur geleden
PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

4 uur geleden