Ook in Duitsland en Spanje voelt vliegpassagier personeelsgebrek
BASEL (ANP/DPA/RTR) - Ook elders in Europa kampen luchtvaartbedrijven met problemen door een gebrek aan personeel. Swiss Air Lines schrapt meerdere vluchten naar Duitsland doordat er te weinig medewerkers zijn. In Spanje is de politie hard op zoek naar extra mensen voor de controle van passagiers op Madrid Barajas, de grootste luchthaven van het land. Eerder ontstonden lange rijen doordat het internationaal toerisme weer sterk toeneemt.
Swiss, een dochteronderneming van Lufthansa, schrapt in juli en augustus wekelijks vier vluchten tussen Zürich en Berlijn. Tussen Zürich en Stuttgart komen iedere week drie vluchten te vervalen. Ook gaat één langeafstandvlucht naar San Francisco per week verloren. Tussen Zürich en Neurenberg gaat iedere week vijf vluchten niet door in de periode van juli tot oktober.
De Spaanse politie hoopt tweehonderd nieuwe medewerkers aan te nemen voor controles op de luchthaven in Madrid. Dat zou het totaal op zeshonderd brengen en genoeg moeten zijn om de passagiersstromen in goede banen te leiden nu na de coronacrisis weer grote groepen toeristen Spanje bezoeken, meldt een regeringswoordvoerster.
Tekorten
Luchtvaartmaatschappij Iberia klaagde eerder dat op drukke momenten chaos heerste bij de paspoortcontroles op Madrid Barajas. Daardoor zouden sinds begin maart 15.000 reizigers hun vlucht hebben gemist.
In Nederland springt de drukte op Schiphol in het oog. Het voorbije weekend waren er opnieuw lange rijen, soms tot in de buitenlucht, omdat er tekorten zijn aan beveiligers en afhandelaars. KLM voerde 42 vluchten vanaf Europese bestemmingen met lege vliegtuigen uit om de drukte op de luchthaven te verminderen. Voor het pinksterweekend had de grootste maatschappij op Schiphol al besloten dagelijks tot 50 vluchten te annuleren wegens de drukte.
Ook op grote Britse luchthavens gaan vluchten niet door vanwege de te grote passagiersstromen. Reisorganisatie TUI annuleert tot eind juni bijna 200 vluchten van en naar Manchester.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vuurwerkverkopers hebben de afgelopen weken al goede zaken gedaan. Als dit enigszins doorzet, kan het zomaar zijn dat de branche "richting de 20 procent" meer gaat verkopen dan vorig jaar. Dat is de inschatting van belangenorganisatie Pyrotechniek Nederland. De voorzitter houdt wel een slag om de arm. "Allerlei factoren spelen daarin mee, zoals het weer en de situatie in de wereld", zegt voorzitter Leo Groeneveld.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen van softwareconcern Oracle zijn woensdag in waarde gedaald op de beurs in New York. Volgens zakenkrant Financial Times trekt een samenwerkingspartner zich terug uit de financiering van de bouw van een groot datacenter in Michigan voor Oracle. Eerder namen bij beleggers de zorgen al toe over de hoge kosten die Oracle maakt voor zijn groeiambities op het gebied van kunstmatige intelligentie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer beslist nog voor het einde van het jaar of Lodewijk Asscher en Ton Heerts verder kunnen gaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. Tijdens een zitting op woensdag bleek er nog geen overeenstemming tussen de twee tijdelijke toezichthouders en het ledenparlement van de grootste bond van Nederland. Daarom zien de rechters bij het gerechtshof in Amsterdam zich genoodzaakt zelf een knoop door te hakken.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het bestuur van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery wil dat het laatste overnamebod van branchegenoot Paramount Skydance wordt afgewezen. Het concern heeft woensdag een brief gepubliceerd waarin het bestuur aandeelhouders aanraadt niet akkoord te gaan met het voorstel van Paramount van 108,4 miljard dollar (92,6 miljard euro).
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De omstreden grondafhandelaar Skytanking vertrekt van Eindhoven Airport. Branchegenoot Viggo neemt de activiteiten van het bedrijf op de Brabantse luchthaven over, meldt dat bedrijf. Skytanking verzorgde sinds vorig jaar zaken als de bagageafhandeling voor budgetmaatschappij Ryanair in Eindhoven, maar personeelstekorten leidden tot problemen.
5 uur geleden