Ook in Duits voetbal mag alleen aanvoerder nog praten met arbiter
BERLIJN (ANP/DPA) - Ook in het hele Duitse voetbal mogen per direct alleen de aanvoerders nog met de scheidsrechter in discussie gaan. De vertegenwoordigende organisaties van de voetbalclubs en scheidsrechters zijn hiermee akkoord gegaan, meldt voetbalbond DFB.
Op het afgelopen EK besloot de UEFA al strenger te worden tegen protesterende spelers en naar eigen zeggen verliep dit succesvol. Daarom besloot de Europese voetbalbond de maatregel ook door te voeren in alle Europese clubcompetities. Spelers die toch protesteren, krijgen een gele kaart. Nederlandse scheidsrechters zijn hier al strenger op, maar zo'n expliciete regel is er nog niet.
"Het is heel gemakkelijk te implementeren, omdat er geen wijzigingen in de regels nodig zijn. Alleen een duidelijke definitie van het communicatieproces tussen de scheidsrechter en de aanvoerder. Er komt ook een kort en bondig informatieblad voor alle betrokkenen, zodat iedereen op één lijn zit", zei Lutz Wagner, scheidsrechtersinstructeur bij de DFB, bij de bekendmaking. De maatregel geldt ook voor het amateurvoetbal.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
39 minuten geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
7 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
9 uur geleden