Ook in Duits voetbal mag alleen aanvoerder nog praten met arbiter
BERLIJN (ANP/DPA) - Ook in het hele Duitse voetbal mogen per direct alleen de aanvoerders nog met de scheidsrechter in discussie gaan. De vertegenwoordigende organisaties van de voetbalclubs en scheidsrechters zijn hiermee akkoord gegaan, meldt voetbalbond DFB.
Op het afgelopen EK besloot de UEFA al strenger te worden tegen protesterende spelers en naar eigen zeggen verliep dit succesvol. Daarom besloot de Europese voetbalbond de maatregel ook door te voeren in alle Europese clubcompetities. Spelers die toch protesteren, krijgen een gele kaart. Nederlandse scheidsrechters zijn hier al strenger op, maar zo'n expliciete regel is er nog niet.
"Het is heel gemakkelijk te implementeren, omdat er geen wijzigingen in de regels nodig zijn. Alleen een duidelijke definitie van het communicatieproces tussen de scheidsrechter en de aanvoerder. Er komt ook een kort en bondig informatieblad voor alle betrokkenen, zodat iedereen op één lijn zit", zei Lutz Wagner, scheidsrechtersinstructeur bij de DFB, bij de bekendmaking. De maatregel geldt ook voor het amateurvoetbal.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
5 uur geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
5 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
6 uur geledenGIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
20 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
21 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
22 uur geleden