Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook in Duits voetbal mag alleen aanvoerder nog praten met arbiter

Ook in Duits voetbal mag alleen aanvoerder nog praten met arbiter

BERLIJN (ANP/DPA) - Ook in het hele Duitse voetbal mogen per direct alleen de aanvoerders nog met de scheidsrechter in discussie gaan. De vertegenwoordigende organisaties van de voetbalclubs en scheidsrechters zijn hiermee akkoord gegaan, meldt voetbalbond DFB.

Op het afgelopen EK besloot de UEFA al strenger te worden tegen protesterende spelers en naar eigen zeggen verliep dit succesvol. Daarom besloot de Europese voetbalbond de maatregel ook door te voeren in alle Europese clubcompetities. Spelers die toch protesteren, krijgen een gele kaart. Nederlandse scheidsrechters zijn hier al strenger op, maar zo'n expliciete regel is er nog niet.

"Het is heel gemakkelijk te implementeren, omdat er geen wijzigingen in de regels nodig zijn. Alleen een duidelijke definitie van het communicatieproces tussen de scheidsrechter en de aanvoerder. Er komt ook een kort en bondig informatieblad voor alle betrokkenen, zodat iedereen op één lijn zit", zei Lutz Wagner, scheidsrechtersinstructeur bij de DFB, bij de bekendmaking. De maatregel geldt ook voor het amateurvoetbal.

Meer uit Voetbal

Gastland Marokko speelt finale Afrika Cup tegen Senegal

RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.

2 uur geleden
Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

11 uur geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

11 uur geleden
Fortuna Sittard ziet Fosso vertrekken naar Sturm Graz

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.

11 uur geleden
PSV na eenvoudige zege tegen FC Den Bosch naar kwartfinale beker

DEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.

11 uur geleden
Napoli speelt tegen Parma voor de derde keer op rij gelijk

NAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).

14 uur geleden
Senegal ten koste van Egypte naar finale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.

14 uur geleden