Ook in Cortina verovert skiester Shiffrin wereldtitel
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft een wereldtitel toegevoegd aan haar reeds imposante erelijst. Op de WK in het Italiaanse Cortina d'Ampezzo won Shiffrin de combinatie, een wedstrijd over super-G en slalom. Op de vijf WK's waaraan ze deelnam won ze telkens goud, twee jaar geleden zelfs op de slalom en de super-G. Ook is ze tweevoudig olympisch kampioene.
Shiffrin had na de super-G nog een minieme achterstand op de Italiaansen Federica Brignone en Elena Curtoni. Maar voor Brignone was de slalom al na het derde poortje voorbij, terwijl Curtoni met haar tijd net buiten het podium viel na de twee onderdelen.
Het zilver was voor de Slowaakse Petra Vlhova, brons ging naar de Zwitserse Michelle Gisin.
Shiffrin kon aan de finish haar geluk niet op en was vooral tevreden over haar optreden op de slalom. "Het was een zware en imponerende slalom", zei ze. "Het was intimiderend om zo over de sneeuw te gaan. Ik had het gevoel dat ik de strijd moest aangaan. Ik moest alles uit mezelf halen om als snelste de finish te bereiken."
Shiffrin was eerder wereldkampioen op de slalom (4x) en super-G. In 2014 in Sotsji pakte ze olympisch goud op de slalom, vier jaar later in Pyeongchang op de reuzenslalom. Bij de WK in Cortina veroverde ze eerder al brons op de super-G.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
5 minuten geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
9 uur geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
10 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
11 uur geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
11 uur geledenINZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.
11 uur geleden