Ook in Cortina verovert skiester Shiffrin wereldtitel
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft een wereldtitel toegevoegd aan haar reeds imposante erelijst. Op de WK in het Italiaanse Cortina d'Ampezzo won Shiffrin de combinatie, een wedstrijd over super-G en slalom. Op de vijf WK's waaraan ze deelnam won ze telkens goud, twee jaar geleden zelfs op de slalom en de super-G. Ook is ze tweevoudig olympisch kampioene.
Shiffrin had na de super-G nog een minieme achterstand op de Italiaansen Federica Brignone en Elena Curtoni. Maar voor Brignone was de slalom al na het derde poortje voorbij, terwijl Curtoni met haar tijd net buiten het podium viel na de twee onderdelen.
Het zilver was voor de Slowaakse Petra Vlhova, brons ging naar de Zwitserse Michelle Gisin.
Shiffrin kon aan de finish haar geluk niet op en was vooral tevreden over haar optreden op de slalom. "Het was een zware en imponerende slalom", zei ze. "Het was intimiderend om zo over de sneeuw te gaan. Ik had het gevoel dat ik de strijd moest aangaan. Ik moest alles uit mezelf halen om als snelste de finish te bereiken."
Shiffrin was eerder wereldkampioen op de slalom (4x) en super-G. In 2014 in Sotsji pakte ze olympisch goud op de slalom, vier jaar later in Pyeongchang op de reuzenslalom. Bij de WK in Cortina veroverde ze eerder al brons op de super-G.
Meer uit Sport
HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
36 minuten geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
1 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.
6 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
1 dag geledenKOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.
1 dag geleden