Ook in Bundesliga steeds meer duels zonder publiek
DORTMUND (ANP) - Het coronavirus treft ook de Bundesliga. Steeds meer deelstaten besluiten wedstrijden zonder publiek te laten spelen. Een daarvan is de derby tussen Borussia Dortmund en Schalke 04 van komende zaterdag 14 maart, een duel waar doorgaans 80.000 voetbalfans op afkomen.
"Het is geen grap en we willen ook de wedstrijd niet verpesten, maar dit gaat over leven en dood", zei burgemeester Ulrich Sierau van Dortmund. Hij kondigde vast aan dat de topper tussen Dortmund en Bayern München op 4 april waarschijnlijk ook zonder publiek zal plaatsvinden.
De wedstrijd tussen Borussia Mönchengladbach en 1. FC Köln op woensdag 11 maart vindt ook plaats achter gesloten deuren, evenals die op maandag 16 maart tussen Werder Bremen en Bayer Leverkusen.
De Duitse minister van Volksgezondheid Jens Spahn heeft de autoriteiten in de deelstaten geadviseerd evenementen waar meer dan duizend mensen bijeenkomen te schrappen. De Duitse voetbalbond streeft ernaar zo veel mogelijk vast te houden aan het competitieprogramma, maar laat het aan de plaatselijke autoriteiten om te beslissen of publiek wel of niet wordt toegelaten.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
26 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
2 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
20 uur geleden