
Ook in Bulgaarse voetbalcompetitie zijn fans weer welkom
SOFIA (ANP/RTR) - In navolging van onder meer Hongarije, Rusland en Polen zijn ook in de Bulgaarse voetbalcompetitie weer fans welkom in het stadion. Vanaf vrijdag, als het seizoen na de coronapauze met een ingekort speelschema wordt hervat, mogen de clubs maximaal 30 procent van de bezoekerscapaciteit op hun complex gebruiken.
Aanvankelijk had de Bulgaarse regering bepaald dat de herstart van de profcompetitie achter gesloten deuren moest plaatsvinden. Dat leidde echter tot veel kritiek vanuit de Bulgaarse voetbalwereld, vooral van vele supportersclubs. Die waren van mening dat het onder strikte voorwaarden wel degelijk mogelijk zou moeten zijn om toeschouwers bij de wedstrijden toe te laten, zonder daarmee de volksgezondheid in gevaar te brengen. De regering gaf uiteindelijk toch toestemming.
Het officiële aantal doden door het coronavirus stond dinsdag in Bulgarije op 144. Dat is relatief zeer laag voor Europese begrippen.
In de grote voetballanden Duitsland, Engeland, Spanje en Italië wordt het restant van het seizoen vooralsnog achter gesloten deuren afgewerkt.
Meer uit Voetbal
CHARLOTTE (ANP) - Chelsea heeft met drie doelpunten in de verlenging Benfica met 4-1 uitgeschakeld op het WK voor clubs in de VS. Christopher Nkunku, Pedro Neto en Kiernan Dewsbury-Hall scoorden in negen minuten tijd. Chelsea treft in de kwartfinales van het toernooi het Braziliaanse Palmeiras.
4 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - De voetballers van Jong Engeland hebben op het Europees kampioenschap in Slowakije hun titel uit 2023 geprolongeerd. De ploeg van bondscoach Lee Carsley, die in de halve eindstrijd Jong Oranje had uitgeschakeld (2-1), was in de finale na verlenging met 3-2 te sterk voor de leeftijdsgenoten van Duitsland. De stand na de reguliere speeltijd was 2-2.
8 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Palmeiras is doorgedrongen tot de kwartfinales van het WK voor voetbalclubs in de Verenigde Staten. De ploeg won in Philadelphia na verlenging het Braziliaanse onderonsje tegen Botafogo met 1-0.
11 uur geledenDIRKSHORN (ANP) - AZ is de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen gestart met een overwinning. Het elftal van trainer Maarten Martens versloeg in Dirkshorn de Schotse club Kilmarnock met 2-0.
11 uur geledenMONACO (ANP) - Paul Pogba hervat zijn voetballoopbaan na een dopingschorsing bij AS Monaco. De 32-jarige Franse middenvelder ondertekende een tweejarig contract bij de club uit de Ligue 1.
12 uur geledenLEGANÉS (ANP/RTR) - Wereldkampioen Spanje is vlak voor het EK in Zwitserland in grote onzekerheid of het kan beschikken over Gouden Bal-winnares Aitana Bonmatí. De middenveldster van FC Barcelona ligt in het ziekenhuis met een hersenvliesontsteking. "Het is nog niet duidelijk hoe lang ze afwezig zal zijn", zei bondscoach Montse Tomé na de oefenzege op Japan (3-1).
22 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft Stav Lemkin aan de selectie toegevoegd. De 22-jarige Israëlische verdediger komt over van Sjachtar Donetsk en ondertekent een driejarig contract.
1 dag geleden