Ook in buitenland veel aandacht voor veroordeling 'kingpin' Taghi
AMSTERDAM (ANP) - De veroordeling van Ridouan Taghi en zijn medeverdachten in liquidatieproces Marengo krijgt ook buiten Nederland veel aandacht. Media in Belgiƫ, Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk berichten over de levenslange gevangenisstraf die de 'drug kingpin' uit Nederland krijgt opgelegd.
Het Belgische VRT NWS spreekt over een van de "grootste drugsprocessen ooit in Nederland" en legt lezers uit waarom het proces Marengo heet. De krant De Morgen stelt dat sprake is van een "monsterproces" dat jaren duurde en omgeven is met "zeer strenge veiligheidsmaatregelen".
Ook de Britse krant The Guardian schrijft over de verregaande maatregelen rond de rechtbank. "Gemaskerde en bewapende agenten omringden de rechtbank, die bekendstaat als De Bunker", bericht de krant. "Dat gebeurde terwijl de rechters, waarvan de namen niet bekend zijn en wiens gezichten niet worden getoond, de vonnissen voorlazen. Drones en een politiehelikopter hingen in de lucht."
'Kingpin' Taghi
Taghi, die is veroordeeld voor meerdere moorden, wordt in buitenlandse media omschreven als een drugsbaron. Hij wordt op de site van het Franse Le Figaro een "baron de la drogue" genoemd en bij het Duitse Stern de "meistgesuchter Drogenboss der Niederlande", de meest gezochte drugsbaas van Nederland. Het magazine spreekt over een "mammoetproces tegen de zogenoemde Mocro Maffia".
Ook persbureaus, die internationale media voorzien van informatie, berichten veelvuldig over de zaak. Het Franse AFP legt uit dat de zaak rond 'kingpin' Taghi draait om een reeks moorden die Nederland heeft geschokt. Het Britse Reuters spreekt over een "megaproces" en "een van de grootste strafzaken in de Nederlandse geschiedenis".
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
9 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israƫl, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
21 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
1 dag geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden