Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook in buitenland veel aandacht voor veroordeling 'kingpin' Taghi

Ook in buitenland veel aandacht voor veroordeling 'kingpin' Taghi

AMSTERDAM (ANP) - De veroordeling van Ridouan Taghi en zijn medeverdachten in liquidatieproces Marengo krijgt ook buiten Nederland veel aandacht. Media in België, Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk berichten over de levenslange gevangenisstraf die de 'drug kingpin' uit Nederland krijgt opgelegd.

Het Belgische VRT NWS spreekt over een van de "grootste drugsprocessen ooit in Nederland" en legt lezers uit waarom het proces Marengo heet. De krant De Morgen stelt dat sprake is van een "monsterproces" dat jaren duurde en omgeven is met "zeer strenge veiligheidsmaatregelen".

Ook de Britse krant The Guardian schrijft over de verregaande maatregelen rond de rechtbank. "Gemaskerde en bewapende agenten omringden de rechtbank, die bekendstaat als De Bunker", bericht de krant. "Dat gebeurde terwijl de rechters, waarvan de namen niet bekend zijn en wiens gezichten niet worden getoond, de vonnissen voorlazen. Drones en een politiehelikopter hingen in de lucht."

'Kingpin' Taghi

Taghi, die is veroordeeld voor meerdere moorden, wordt in buitenlandse media omschreven als een drugsbaron. Hij wordt op de site van het Franse Le Figaro een "baron de la drogue" genoemd en bij het Duitse Stern de "meistgesuchter Drogenboss der Niederlande", de meest gezochte drugsbaas van Nederland. Het magazine spreekt over een "mammoetproces tegen de zogenoemde Mocro Maffia".

Ook persbureaus, die internationale media voorzien van informatie, berichten veelvuldig over de zaak. Het Franse AFP legt uit dat de zaak rond 'kingpin' Taghi draait om een reeks moorden die Nederland heeft geschokt. Het Britse Reuters spreekt over een "megaproces" en "een van de grootste strafzaken in de Nederlandse geschiedenis".

Meer uit Binnenland

Afgelopen nacht sliepen 92 asielzoekers in nachtopvang Warffum

WARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.

1 uur geleden
Alle bedden in tbs-klinieken bezet ondanks lagere instroom

DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.

2 uur geleden
Drukkerij: Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende 'vlaggenpiek'

AMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.

4 uur geleden
Drie gewonden bij twee steekpartijen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.

5 uur geleden
A4 deels gesloten door fatale aanrijding vlakbij Belgische grens

OSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.

5 uur geleden
Opvolger identificatiedienst iDIN breed te gebruiken in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.

6 uur geleden
Centraal Joods Overleg dreigt met gang naar rechter om Kanye West

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).

17 uur geleden