Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook in buitenland veel aandacht voor veroordeling 'kingpin' Taghi

Ook in buitenland veel aandacht voor veroordeling 'kingpin' Taghi

AMSTERDAM (ANP) - De veroordeling van Ridouan Taghi en zijn medeverdachten in liquidatieproces Marengo krijgt ook buiten Nederland veel aandacht. Media in België, Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk berichten over de levenslange gevangenisstraf die de 'drug kingpin' uit Nederland krijgt opgelegd.

Het Belgische VRT NWS spreekt over een van de "grootste drugsprocessen ooit in Nederland" en legt lezers uit waarom het proces Marengo heet. De krant De Morgen stelt dat sprake is van een "monsterproces" dat jaren duurde en omgeven is met "zeer strenge veiligheidsmaatregelen".

Ook de Britse krant The Guardian schrijft over de verregaande maatregelen rond de rechtbank. "Gemaskerde en bewapende agenten omringden de rechtbank, die bekendstaat als De Bunker", bericht de krant. "Dat gebeurde terwijl de rechters, waarvan de namen niet bekend zijn en wiens gezichten niet worden getoond, de vonnissen voorlazen. Drones en een politiehelikopter hingen in de lucht."

'Kingpin' Taghi

Taghi, die is veroordeeld voor meerdere moorden, wordt in buitenlandse media omschreven als een drugsbaron. Hij wordt op de site van het Franse Le Figaro een "baron de la drogue" genoemd en bij het Duitse Stern de "meistgesuchter Drogenboss der Niederlande", de meest gezochte drugsbaas van Nederland. Het magazine spreekt over een "mammoetproces tegen de zogenoemde Mocro Maffia".

Ook persbureaus, die internationale media voorzien van informatie, berichten veelvuldig over de zaak. Het Franse AFP legt uit dat de zaak rond 'kingpin' Taghi draait om een reeks moorden die Nederland heeft geschokt. Het Britse Reuters spreekt over een "megaproces" en "een van de grootste strafzaken in de Nederlandse geschiedenis".

Meer uit Binnenland

Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

1 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

3 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

3 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

4 uur geleden
Koopmans kritisch op pandemische paraatheid Nederland

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.

5 uur geleden
Koopmans: politici wakkerden 'bizarre' bedreigingen aan

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.

6 uur geleden
Twee aanhoudingen in Uithoorn bij demonstraties rond komst azc

UITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.

6 uur geleden