Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook in Amsterdam moet bed-bad-brood blijven bestaan

Ook in Amsterdam moet bed-bad-brood blijven bestaan

AMSTERDAM (ANP) - Ook in Amsterdam moet de bed-bad-broodregeling die vreemdelingen opvangt, blijven bestaan. Dat heeft de voorzieningenrechter dinsdag gezegd, "omdat er geen toezegging kan worden gedaan dat alle vreemdelingen na 1 januari weer voor opvang in aanmerking komen".

De rechter heeft nog geen formele beslissing genomen, maar dit wel aan de partijen in de rechtbank aangegeven, meldt de rechtbank in een bericht op X.

Het kabinet heeft besloten vanaf januari geen geld meer te geven aan de gemeenten voor de regeling, die officieel de Landelijke Vreemdelingenvoorzieningen (LVV) heet. De opvang wordt sinds 2019 verzorgd in vijf gemeenten: Rotterdam, Amsterdam, Groningen, Utrecht en Eindhoven. Zij vrezen dat bij sluiting mensen op straat terechtkomen.

Verplichting voor het Rijk

Eerder oordeelden rechters in Rotterdam en Utrecht ook al dat de opvang van afgewezen asielzoekers open moet blijven in die steden. Eindhoven betaalt de regeling voorlopig zelf, meldde de gemeente eerder. Later onderneemt advocaat Pim Fischer stappen in Groningen.

De minister van Asiel en Migratie, Marjolein Faber, vindt dat de LVV geen verplichting voor het Rijk is. Ze stelt dat de vreemdelingen in een vrijheidsbeperkende locatie in Ter Apel terechtkunnen.

'Duidelijke boodschap'

De Amsterdamse opvangwethouder Rutger Groot Wassink vindt dat de uitspraak van de rechter "wederom een duidelijke boodschap voor minister Faber" is. "Ik ben blij met de uitspraak omdat het aansluit bij de grote zorgen die we als gemeente eerder hebben geuit bij de beslissing van het Rijk om de LVV af te schaffen. Het is verontrustend dat humane opvang van mensen opnieuw via de rechter moet worden afgedwongen. We gaan ervan uit dat het Rijk vanaf 1 januari gewoon bijdraagt aan de financiering van de LVV."

Groot Wassink vindt dat de regeling sinds 2019 een goede oplossing is gebleken voor "een uitzichtloze situatie van mensen en de onrust die hierdoor ontstond in grote steden. De ongedocumenteerden die worden opgevangen in de LVV kĂșnnen vaak niet terug naar het land van herkomst en meer dan de helft van de mensen heeft alsnog recht op rechtmatig verblijf in Nederland".

Meer uit Binnenland

Politie onderzoekt of brand in Ermelo werd aangestoken

ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.

15 minuten geleden
Vernielingen bij gemeentehuis en theater in IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.

17 minuten geleden
Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

9 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

13 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

16 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

17 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

18 uur geleden