Ook Ikazia-ziekenhuis Rotterdam ontvangt poederbrief
ROTTERDAM (ANP) - Bij het Ikazia Ziekenhuis in Rotterdam is dinsdag een poederbrief bezorgd. De politie en een explosievenexpert doen onderzoek. "Het gaat om een brief met een onbekende stof", zegt een woordvoerster van de politie. Ook de brandweer is ter plaatse.
Volgens lokale media zou de brief door medewerkers van het ziekenhuis zijn opengemaakt en twee mensen zouden met het poeder in aanraking zijn geweest. De politiewoordvoerster kan dat niet bevestigen.
Het ziekenhuis aan de Montessoriweg is het tweede adres waar dinsdag een poederbrief is bezorgd. Ook een drukkerij van DPG Media in het Brabantse Best heeft dinsdagochtend een poederbrief ontvangen. Onderzoek wees uit dat daar geen gevaarlijke stof in zat. De verdachte brief kwam rond 09.00 uur binnen en twee uur later werd het sein op groen gezet. Volgens de politie is de productie bij het bedrijf niet stopgezet.
Wie de poederbrieven heeft verstuurd en of er een verband is tussen de twee zaken, is niet bekend.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
16 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
19 uur geleden