Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Ierse piloten Ryanair akkoord met loonoffer

Ook Ierse piloten Ryanair akkoord met loonoffer

DUBLIN (ANP) - Ook de Ierse piloten van luchtvaartmaatschappij Ryanair zijn akkoord gegaan met een loonsverlaging van 20 procent over vier jaar, om banen te behouden. Eerder sloot het bedrijf al een akkoord met zijn Britse piloten.

Ryanair-topman Michael O'Leary dreigde eerder met het schrappen van 3500 banen als er geen loonsverlaging geaccepteerd werd. De salarisverlaging werd uiteindelijk geaccepteerd door alle Ierse Ryanair-piloten. In de overeenkomst is naast salarisverlaging afgesproken dat piloten flexibelere werktijden en verbeterd jaarlijks verlof krijgen.

Ook met de vakbonden voor het Ierse en Britse cabinepersoneel werd een deal gesloten. Zij leveren over vier jaar 10 procent aan salaris in. Het cabinepersoneel moet zich daarover nog uitspreken. Ryanair verkeert evenals branchegenoten in zwaar weer door het instorten van het passagiersvervoer door de coronacrisis.

Meer uit Financieel

Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

28 minuten geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

1 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

2 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

2 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

2 uur geleden
Pentagon sluit deal met zeven techreuzen, Anthropic ontbreekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.

3 uur geleden
FNV-voorzitter Spekman: acties om nullijn tonen dat strijd loont

AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.

4 uur geleden