Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Ieren weten eindelijk wie ze naar Europees Parlement sturen

Ook Ieren weten eindelijk wie ze naar Europees Parlement sturen

BRUSSEL (ANP) - Als laatste EU-land weet ook Ierland hoe de Europese verkiezingen zijn uitgevallen. De stemmen zijn na bijna een week geteld. De Ieren gingen juist als een van de eersten, vorige week vrijdag al, naar de stembus.

Wie de veertien Ierse zetels in het 720-koppige Europarlement gaat bezetten, bleef volgens Ierse media lang onduidelijk omdat de Ieren op dezelfde dag ook lokale verkiezingen hielden. Ze deponeerden twee stembiljetten in de stembus, die vervolgens weer moesten worden gescheiden. Formulieren die op de verkeerde stapel belandden, moesten het halve land door om weer op de juiste plek te komen. Met al het oponthoud van dien, schrijft de Irish Times.

In de nacht van donderdag op vrijdag kregen de kandidaat-Europarlementariërs dan toch uitsluitsel. Twee spraakmakende Ierse Europarlementsleden verdwijnen uit het parlement. De omstreden Mick Wallace, steevast met woeste witte krullenbos en in informele kleding, en zijn vaste kompaan Clare Daly zijn niet herkozen. Het radicale stel nam het voortdurend op voor autocratische regimes als die van Rusland en China.

Wallace en Daly klagen dat ze zijn "gedemoniseerd" door de pers, hoe hard ze volgens Wallace ook hebben gewerkt. Maar de twee "zijn waarschijnlijk de bekendste Europarlementariërs van Europa geworden", constateert de afzwaaiende Ier tevreden.

Meer uit Politiek

Jonge moslims aan politiek: behandel ons als gelijkwaardigen

DEN HAAG (ANP) - Jonge Nederlandse moslims willen van de politiek "iets heel simpels", zegt Esma Kendir van het Collectief Jonge Moslims in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen. "Als gelijkwaardige burgers behandeld worden."

1 uur geleden
Eerdmans: als PVV groot wordt, komt er geen rechts kabinet

ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans waarschuwt bij een verkiezingsrally van zijn partij JA21 dat er geen rechts kabinet zal komen als de PVV groot wordt. Want, zo redeneert hij, de PVV wordt door zoveel partijen uitgesloten dat regeren er niet in zit. Het resultaat is een regering van partijen op links en in het midden, voorspelt Eerdmans aan een goedgevulde zaal in poppodium Annabel in Rotterdam.

14 uur geleden
Jetten wil verkiezingen winnen met Nederlandse vlag als symbool

LEIDEN (ANP) - D66-lijsttrekker Rob Jetten wil de verkiezingen op 29 oktober winnen, zei hij tijdens een campagnerally die werd georganiseerd na de recente peiling waarin D66 op achttien zetels staat. In het Leidse poppodium Nobel hing een grote Nederlandse vlag en zwaaiden D66-leden met Nederlandse en EU-vlaggen. Jetten wil de driekleur als symbool terugpakken van extreemrechts.

19 uur geleden
Timmermans droomt van Europese fusie groenen en sociaaldemocraten

AMSTERDAM (ANP) - Frans Timmermans droomt van een fusie tussen de groenen en de sociaaldemocraten in het Europees Parlement, zei hij tijdens het congres van de Partij van Europese Socialisten (PES) in Amsterdam. "Maar ik ben ook realistisch, dat zal nog wel even duren", nuanceerde de leider van GroenLinks-PvdA.

19 uur geleden
Bontenbal vindt ChristenUnie 'niet consistent' over ivf

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal vindt het "niet consistent" dat de ChristenUnie embryokweek voor wetenschappelijk onderzoek afwijst, maar niet tegen ivf-trajecten is. "Daar worden ook embryo's gekweekt en vernietigd", redeneert hij in een interview met het Nederlands Dagblad.

19 uur geleden
VVD-leider Yeşilgöz: wij gaan niet in een links kabinet stappen

OOSTERHOUT (ANP) - Op campagne in Oosterhout (Noord-Brabant) heeft VVD-leider Dilan Yeşilgöz benadrukt alleen in een centrumrechts kabinet te willen. "Wij gaan niet in een links kabinet stappen."

19 uur geleden
Gemeenten hopen bij nieuwe coalitie op 'rust en regelmaat'

DEN HAAG (ANP) - Duidelijke regels, genoeg geld en politieke stabiliteit. Dat is wat gemeenten na de Tweede Kamerverkiezingen hopen te krijgen van de komende coalitie, welke partijen daar dan ook in zitten. "Rust, reinheid en regelmaat", noemt de Gelderse gemeente Aalten dat.

22 uur geleden