Ook Ieren weten eindelijk wie ze naar Europees Parlement sturen
BRUSSEL (ANP) - Als laatste EU-land weet ook Ierland hoe de Europese verkiezingen zijn uitgevallen. De stemmen zijn na bijna een week geteld. De Ieren gingen juist als een van de eersten, vorige week vrijdag al, naar de stembus.
Wie de veertien Ierse zetels in het 720-koppige Europarlement gaat bezetten, bleef volgens Ierse media lang onduidelijk omdat de Ieren op dezelfde dag ook lokale verkiezingen hielden. Ze deponeerden twee stembiljetten in de stembus, die vervolgens weer moesten worden gescheiden. Formulieren die op de verkeerde stapel belandden, moesten het halve land door om weer op de juiste plek te komen. Met al het oponthoud van dien, schrijft de Irish Times.
In de nacht van donderdag op vrijdag kregen de kandidaat-Europarlementariërs dan toch uitsluitsel. Twee spraakmakende Ierse Europarlementsleden verdwijnen uit het parlement. De omstreden Mick Wallace, steevast met woeste witte krullenbos en in informele kleding, en zijn vaste kompaan Clare Daly zijn niet herkozen. Het radicale stel nam het voortdurend op voor autocratische regimes als die van Rusland en China.
Wallace en Daly klagen dat ze zijn "gedemoniseerd" door de pers, hoe hard ze volgens Wallace ook hebben gewerkt. Maar de twee "zijn waarschijnlijk de bekendste Europarlementariërs van Europa geworden", constateert de afzwaaiende Ier tevreden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet betreurt het dat Russische en Belarussische sporters volgende maand onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Er gaat een regeringsdelegatie naar het sportevenement, maar die zal geen bijeenkomsten bijwonen waar de vlaggen of volksliederen van deze landen te zien of te horen zijn.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het onderzoek naar de branden rond het spoor in Amsterdam tijdens de NAVO-top loopt nog en justitieminister David van Weel kan nog niet zeggen of Russen daarachter zaten. "Ik kan het niet uitsluiten, maar vooralsnog hebben we daar geen aanwijzingen voor."
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Belastingdienst, D66) ziet "geen aanleiding" om te twijfelen aan de veiligheid van een nieuw IT-systeem voor de inning van de btw. De software wordt geleverd door een Amerikaans bedrijf, wat volgens sommige deskundigen riskant is gezien het gedrag van de regering-Trump jegens bondgenoten.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten (D66) noemde zijn eerste debat als minister-president "misschien wel rustig en saai", maar dat is volgens hem "het nieuwe normaal". Jetten zei dat de oppositie en coalitie moesten kijken waar ze elkaar kunnen vinden. In de praktijk werden inhoudelijk nog geen plannen aangepast en werden er nauwelijks deals gesloten tussen oppositie en coalitie.
1 dag geleden