Ook huismerk van supermarktketen Jumbo stapt over op scharrelkip
AMSTERDAM (ANP) - Supermarktketen Jumbo stapt voor huismerkproducten over op scharrelkippen. Vanaf 2023 heeft alle kip van eigen merk in de schappen van de Jumbo minimaal één Beter Leven-ster van de Dierenbescherming, laat een woordvoerder van de Jumbo weten.
Kippen met één ster krijgen meer ruimte in de stal en altijd daglicht. Ze groeien in een gezond tempo, dus niet zoals vleeskuikens zonder ster die soms wel 60 gram per dag aankomen. Ook kunnen de dieren in een overdekte overloop naar buiten, waar frisse lucht is en ruimte om te scharrelen.
Alleen het huismerk van de Jumbo gaat over op scharrelkip, laat de woordvoerder weten. Kip van andere merken blijven de supermarkten verkopen, ook als ze geen Beter Leven-Ster hebben.
Eerder dit jaar lieten supermarktketens Lidl en Albert Heijn weten dat hun huismerken voor 2023 overstappen op scharrelkip. Wakker Dier is blij met de beslissingen van de supermarktketens. "Het heeft invloed op de levens van miljoenen kippen", zegt een woordvoerder van de dierenrechtenorganisatie. "Fantastisch dat bedrijven hun verantwoordelijkheid nemen." Wakker Dier hoopt dat andere supermarktketens het 'goede voorbeeld' van deze supermarkten volgen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - De stijging van de gemiddelde temperaturen in Nederland gaat nog iets sneller dan in de hoge scenario's die het KNMI eerder opstelde. In het eerste kwart van deze eeuw werd het in ons land 1 graad warmer. Dat komt neer op 0,4 graad per tien jaar, becijfert het instituut in een donderdag verschenen rapport.
4 uur geledenDEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.
6 uur geleden