Ook huismerk van supermarktketen Jumbo stapt over op scharrelkip
AMSTERDAM (ANP) - Supermarktketen Jumbo stapt voor huismerkproducten over op scharrelkippen. Vanaf 2023 heeft alle kip van eigen merk in de schappen van de Jumbo minimaal één Beter Leven-ster van de Dierenbescherming, laat een woordvoerder van de Jumbo weten.
Kippen met één ster krijgen meer ruimte in de stal en altijd daglicht. Ze groeien in een gezond tempo, dus niet zoals vleeskuikens zonder ster die soms wel 60 gram per dag aankomen. Ook kunnen de dieren in een overdekte overloop naar buiten, waar frisse lucht is en ruimte om te scharrelen.
Alleen het huismerk van de Jumbo gaat over op scharrelkip, laat de woordvoerder weten. Kip van andere merken blijven de supermarkten verkopen, ook als ze geen Beter Leven-Ster hebben.
Eerder dit jaar lieten supermarktketens Lidl en Albert Heijn weten dat hun huismerken voor 2023 overstappen op scharrelkip. Wakker Dier is blij met de beslissingen van de supermarktketens. "Het heeft invloed op de levens van miljoenen kippen", zegt een woordvoerder van de dierenrechtenorganisatie. "Fantastisch dat bedrijven hun verantwoordelijkheid nemen." Wakker Dier hoopt dat andere supermarktketens het 'goede voorbeeld' van deze supermarkten volgen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 25-jarige Thomas D. donderdag veroordeeld tot twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor verboden wapenbezit. D. vervulde volgens het OM een "leidende rol" bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts. De straf komt overeen met de eis van het Openbaar Ministerie.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De kans is klein dat pogingen om de hypotheekrenteaftrek verder af te bouwen op iets uitlopen, zei premier Rob Jetten in het debat over de regeringsverklaring. "Er is geen ruimte om daar de komende tijd heel uitvoerig over te filosoferen. Of ja, er is altijd ruimte om te filosoferen, maar de kans dat daar dan uit wordt gekomen is echt beperkt."
38 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep dertien jaar cel geëist tegen Richard R. (52), alias Rico de Chileen, voor het leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste. De rechtbank veroordeelde R. in 2021 na een eis van veertien jaar tot elf jaar cel, omdat niet alle beschuldigingen werden bewezen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) ziet niets in een algemeen verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Zo'n verbod perkt het demonstratierecht in en zet het onder druk, stelt de advocatenorde.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - BAM gaat de bevindingen en aanbevelingen bestuderen die de Onderzoeksraad voor de Veiligheid (OVV) donderdag naar buiten bracht over het brughijsongeval in Lochem. Dat laat het bouwbedrijf weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - X komt niet naar de Tweede Kamer voor een gesprek over sociale media. "Dat u niet op onze uitnodiging ingaat om het gesprek aan te gaan, vinden wij teleurstellend", schrijven Kamerleden die een grote meerderheid vertegenwoordigen in een brief aan het sociale platform van techmiljardair Elon Musk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een flink deel van de oppositie vindt dat premier Rob Jetten een "valse start" heeft gemaakt in de samenwerking met de Tweede Kamer, door in hun ogen te halsstarrig vast te houden aan de AOW-plannen. Onder meer GroenLinks-PvdA, de ChristenUnie, PVV, 50PLUS, DENK, SP en Volt vinden dat Jetten zich meer richting de Kamer moet bewegen, omdat zijn kabinet meerderheden moet blijven zoeken.
1 uur geleden