Ook Hoogland plaatst zich voor kwartfinales sprint op Spelen
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Na Harrie Lavreysen heeft ook baanwielrenner Jeffrey Hoogland zich op de Olympische Spelen geplaatst voor de kwartfinales van het sprinttoernooi. Hoogland was in zijn heat te sterk voor de Maleisiër Mohd Azizulhasni Awang.
Eerder had titelverdediger en vijfvoudig wereldkampioen Lavreysen zich al geplaatst ten koste van de Japanner Yuta Obara.
In de kwartfinales, die donderdag worden verreden, neemt Lavreysen het op tegen de Pool Mateusz Rudyk, die zich via de herkansingen plaatste. Hoogland krijgt de Brit Hamish Turnbull als tegenstander. De halve finales en finale volgen op vrijdag.
Indruk
Op de vorige Spelen van Tokio reden beide Nederlanders in de finale tegen elkaar. Hoogland stond kort erna nog een keer op het podium op de sprint met zijn derde tweede plaats achter Lavreysen op een WK. Daarna was hij op de sprint minder succesvol.
Lavreysen had in de kwalificaties al indruk gemaakt door op de 200 meter met vliegende start een wereldrecord te vestigen: 9,088. Hoogland had op het sprintje, waaraan voorafgaand de renners zich al op gang hebben gebracht, de zesde tijd.
Lavreysen en Hoogland wonnen dinsdag, samen met Roy van den Berg, het goud op de teamsprint. Dat deed het Oranje-trio bovendien in een wereldrecord: 40,949.
Meer uit Sport
VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
44 minuten geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
2 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
5 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
22 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
23 uur geleden