Ook Hoogland plaatst zich voor kwartfinales sprint op Spelen
SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Na Harrie Lavreysen heeft ook baanwielrenner Jeffrey Hoogland zich op de Olympische Spelen geplaatst voor de kwartfinales van het sprinttoernooi. Hoogland was in zijn heat te sterk voor de Maleisiër Mohd Azizulhasni Awang.
Eerder had titelverdediger en vijfvoudig wereldkampioen Lavreysen zich al geplaatst ten koste van de Japanner Yuta Obara.
In de kwartfinales, die donderdag worden verreden, neemt Lavreysen het op tegen de Pool Mateusz Rudyk, die zich via de herkansingen plaatste. Hoogland krijgt de Brit Hamish Turnbull als tegenstander. De halve finales en finale volgen op vrijdag.
Indruk
Op de vorige Spelen van Tokio reden beide Nederlanders in de finale tegen elkaar. Hoogland stond kort erna nog een keer op het podium op de sprint met zijn derde tweede plaats achter Lavreysen op een WK. Daarna was hij op de sprint minder succesvol.
Lavreysen had in de kwalificaties al indruk gemaakt door op de 200 meter met vliegende start een wereldrecord te vestigen: 9,088. Hoogland had op het sprintje, waaraan voorafgaand de renners zich al op gang hebben gebracht, de zesde tijd.
Lavreysen en Hoogland wonnen dinsdag, samen met Roy van den Berg, het goud op de teamsprint. Dat deed het Oranje-trio bovendien in een wereldrecord: 40,949.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
9 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geleden