Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Hoogland plaatst zich voor kwartfinales sprint op Spelen

Ook Hoogland plaatst zich voor kwartfinales sprint op Spelen

SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES (ANP) - Na Harrie Lavreysen heeft ook baanwielrenner Jeffrey Hoogland zich op de Olympische Spelen geplaatst voor de kwartfinales van het sprinttoernooi. Hoogland was in zijn heat te sterk voor de Maleisiër Mohd Azizulhasni Awang.

Eerder had titelverdediger en vijfvoudig wereldkampioen Lavreysen zich al geplaatst ten koste van de Japanner Yuta Obara.

In de kwartfinales, die donderdag worden verreden, neemt Lavreysen het op tegen de Pool Mateusz Rudyk, die zich via de herkansingen plaatste. Hoogland krijgt de Brit Hamish Turnbull als tegenstander. De halve finales en finale volgen op vrijdag.

Indruk

Op de vorige Spelen van Tokio reden beide Nederlanders in de finale tegen elkaar. Hoogland stond kort erna nog een keer op het podium op de sprint met zijn derde tweede plaats achter Lavreysen op een WK. Daarna was hij op de sprint minder succesvol.

Lavreysen had in de kwalificaties al indruk gemaakt door op de 200 meter met vliegende start een wereldrecord te vestigen: 9,088. Hoogland had op het sprintje, waaraan voorafgaand de renners zich al op gang hebben gebracht, de zesde tijd.

Lavreysen en Hoogland wonnen dinsdag, samen met Roy van den Berg, het goud op de teamsprint. Dat deed het Oranje-trio bovendien in een wereldrecord: 40,949.

Meer uit Sport

Bokslegenden Mayweather en Pacquiao keren terug in de ring

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.

10 minuten geleden
Skilegende Vonn: dokter heeft mijn been gered

BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.

5 uur geleden
NOC*NSF tegen deelname sporters Paralympics onder Russische vlag

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."

5 uur geleden
Bergsma: olympisch schaatsen van 2030 in Thialf mooie kans

AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.

7 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout verbaasd door ontvangst op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.

7 uur geleden
Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

13 uur geleden
Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

23 uur geleden