Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook hof wijst eisen Viruswaarheid tegen coronavaccinatie af

Ook hof wijst eisen Viruswaarheid tegen coronavaccinatie af

DEN HAAG (ANP) - Stichting Viruswaarheid heeft opnieuw een rechtszaak verloren tegen het coronabeleid van de overheid. Het gerechtshof in Den Haag heeft de actiegroep van Willem Engel niet-ontvankelijk verklaard in een kort geding dat was gericht tegen coronavaccinatie. Volgens het hof hebben Viruswaarheid en de Nederlandse Vereniging Kritisch Prikken (NVKP), die mede-eiser was, niet duidelijk gemaakt voor welke belangen ze precies opkomen.

De eisers wilden dat de vaccinatiecampagne zou stoppen. Ze eisten daarnaast intrekking of herziening van adviezen die de Gezondheidsraad over coronavaccinatie heeft gegeven. Die eisen zijn allemaal afgewezen. Het hof vindt dat Viruswaarheid en de NVKP ook niet voldoen aan de wettelijke eisen om te worden beschouwd als ideële belangenorganisatie.

In een kort geding is bovendien geen plaats voor nader onderzoek en nadere bewijsvoering, oordeelden de rechters. Ze wijzen erop dat de adviezen van de Gezondheidsraad zijn gebaseerd op "een groot aantal peer reviewed publicaties uit wetenschappelijke tijdschriften en andere epidemiologische en wetenschappelijke bronnen". Om aan te tonen dat het advies dat daaruit kwam onrechtmatig zou zijn, zoals de eisers stellen, zou aangetoond moeten worden dat de raad de verkeerde conclusies heeft getrokken uit het onderzoeksmateriaal.

De rechtbank had in eerste aanleg alle eisen ook al afgewezen. Viruswaarheid voerde de afgelopen twee jaar al veel procedures tegen de overheid, waarvan zij de meeste verloor. In een zaak tegen de avondklok kreeg de stichting in eerste instantie gelijk, maar die uitspraak werd in een snel georganiseerd hoger beroep tenietgedaan door een hogere rechter.

Meer uit Binnenland

CdK na beving Zeerijp: einde aan hoop dat aardbevingen stoppen

ZEERIJP (ANP) - Commissaris van de Koning (CdK) René Paas laat weten dat de aardbeving bij het Groningse Zeerijp "in een klap een eind aan de hoop dat het stoppen van de gaswinning zware aardbevingen zou voorkomen" heeft gemaakt. Hij noemt het een harde klap voor de inwoners van Groningen en omstreken.

17 minuten geleden
Naschok met kracht van 2.0 na zware beving bij Zeerijp

ZEERIJP (ANP) - Bij het Groningse Zeerijp is vrijdagochtend om 06.39 uur een naschok geweest met een kracht van 2.0, meldt het KNMI. In de nacht van donderdag op vrijdag vond daar een aardbeving plaats met een kracht van 3.4, de zwaarste van dit jaar en de op twee na zwaarste beving ooit in Groningen gemeten.

1 uur geleden
Gelderland heeft tot januari om probleemwolf af te schieten

ARNHEM (ANP) - Faunabeheerders van de provincie Gelderland hebben tot 1 januari de tijd om de wolf af te schieten die dit voorjaar een hardloopster beet op de Hoge Veluwe. Op die datum verloopt de vergunning die is verleend om de wolf in kwestie te doden, bevestigt een woordvoerder. Jagers hebben grote moeite het roofdier te vinden en dood te schieten. Lange tijd was zelfs onduidelijk waar de wolf was.

1 uur geleden
KNMI: beving in Groningen op twee na zwaarste ooit in provincie

DE BILT (ANP) - De beving bij het Groningse Zeerijp is met een kracht van 3.4 de zwaarste beving van het jaar en is de op twee na zwaarste beving ooit in Groningen gemeten, meldt het KNMI.

1 uur geleden
Veel meldingen op X na aardbeving bij Zeerijp

DEN HAAG (ANP) - Op X melden veel mensen uit Groningen iets over de aardbeving vlakbij Zeerijp. Daar gebeurde in de nacht van donderdag op vrijdag een beving met een kracht van 3.4. De meldingen komen onder meer uit Appingedam, Delfzijl, Kantens, Uithuizermeeden, 't Zandt, Wirdum en Loppersum.

1 uur geleden
Aardbeving van 3.5 bij Delfzijl in Groningen

DELFZIJL (ANP) - In de provincie Groningen heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een aardbeving met een kracht van 3.5 plaatsgevonden.

5 uur geleden
Cultuurraad adviseert Rijk: investeer 250 miljoen extra

DEN HAAG (ANP) - Steek 250 miljoen euro per jaar extra in cultuur en maak het makkelijker om te investeren in culturele instellingen. Dat adviseert de Raad voor Cultuur aan minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Op verzoek van de minister onderzocht de raad wat nodig is voor een financieel stabielere en weerbare cultuursector.

7 uur geleden