Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook hinder op het spoor door harde wind

Ook hinder op het spoor door harde wind

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer kampt vrijdagochtend met de gevolgen van de harde wind die een groot deel van Nederland teistert. "Op meerdere plekken in het land hebben we last van de harde wind. Omgewaaide bomen en takken zorgen ervoor dat we niet of minder kunnen rijden", meldt spoorbeheerder ProRail op X.

Een woordvoerder van de NS laat weten dat er door de wind minder treinen rijden rondom Almere. Dat betekent dat buiten Almere ook Duivendrecht, Hilversum, Weesp en Lelystad zijn getroffen. Er rijden veel minder treinen. Volgens de zegsman ligt er een boom op het spoor, waardoor de Flevolijn behoorlijk gestremd is. Een spoor kan niet worden gebruikt, en andere treinen moeten op elkaar wachten om gebruik te maken van het andere spoor. "Dan zit je meteen met een heleboel oponthoud", aldus de woordvoerder. Hij spreekt van een waterbedeffect.

De prognose is dat de problemen rond 08.30 uur verholpen zijn. Reizigers krijgen het advies de reisplanner te gebruiken.

Meer uit Binnenland

Inspectie heeft een op tien scholen zeker tien jaar niet bezocht

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer een op de tien basisscholen heeft al zeker tien jaar geen bezoek gekregen van de onderwijsinspectie. Inspecteur-generaal Alida Oppers vertelde dat donderdag tijdens een hoorzitting met kritische Tweede Kamerleden. Die wilden weten waarom de inspectie de eerdere norm om elke vier jaar bij scholen langs te gaan jaren achtereen niet heeft gehaald, zoals het programma Nieuwsuur eind vorig jaar ontdekte. Diverse partijen vragen zich af of de inspectie nog wel een goed beeld heeft van hoe het er op scholen aan toegaat.

43 minuten geleden
Asielzoeker wachtte in 2024 weer fors langer op beslissing IND

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers moesten in 2024 gemiddeld 53 weken wachten voordat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) besliste of iemand wel of niet in Nederland mag blijven. Hoewel er minder vreemdelingen naar Nederland kwamen, liep die wachttijd tien weken op vergeleken met 2023. In 2022 gingen er nog 31 weken overheen, zo blijkt uit de jaarcijfers van de IND.

1 uur geleden
Pro-Palestijns protest bij UvA in Amsterdam gaat donderdag door

AMSTERDAM (ANP) - De pro-Palestijnse demonstratie die donderdag staat gepland bij het Maagdenhuis in Amsterdam gaat door. Het aanstaande staakt-het-vuren in de Gazastrook is geen reden om het protest te annuleren, laat een van de initiatiefnemers van Amsterdam Student Encampment desgevraagd weten. Ook in Groningen komen pro-Palestijnse betogers bijeen voor een viering en demonstratie, meldt Encampment RUG op Instagram.

1 uur geleden
Nieuwe ddos-aanval op netwerk hoger onderwijs in zuiden

TILBURG (ANP) - Universiteiten en hogescholen in het zuiden van het land kampen donderdag met een nieuwe ddos-aanval op hun gezamenlijke netwerk. De instellingen hebben last van "trage internetverbindingen of zelfs geen verbinding", meldt de organisatie SURF.

2 uur geleden
CNV waarschuwt: straks geen plek in opvang voor 275.000 kinderen

UTRECHT (ANP) - Als de kinderopvang bijna gratis wordt en geen actie wordt ondernomen tegen personeelstekorten, zal over tien jaar voor ongeveer 275.000 kinderen geen plaats zijn op de opvang. Vakbond CNV stelt dat op basis van eigen berekeningen. Het grootste tekort aan plaatsen voorziet de vakbond bij de buitenschoolse opvang (bso): daar gaat het om zo'n 200.000 plekken in het jaar 2034. Kinderdagverblijven, waar jongere kinderen naartoe gaan, komen in dat jaar 75.000 plaatsen tekort volgens de analyse.

4 uur geleden
Politiechef Sitalsing wil ggz-medewerker in de meldkamer

GRONINGEN (ANP) - In de meldkamer van de hulpdiensten moet naast politie, brandweer en ambulance ook een ggz-medewerker komen die inkomende meldingen kan beoordelen. Daarvoor pleit Martin Sitalsing, politiechef Noord-Nederland en portefeuillehouder Zorg & Veiligheid.

4 uur geleden
Verzekeraars schatten schade jaarwisseling op ongeveer 16 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Het Verbond van Verzekeraars schat dat particulieren tijdens de jaarwisseling voor ongeveer 16 miljoen euro schade hebben geleden door vuurwerk. Dat is flink meer dan de schade tijdens de vorige jaarwisseling, toen het ging om 12,7 miljoen euro. Volgens het verbond is er opvallend meer schade gemeld aan auto's dan bij eerdere jaarwisselingen. Minder schade was er in gemeenten waar een vuurwerkverbod gold.

5 uur geleden