Ook Heerenveen is te goed voor Vitesse
ARNHEM (ANP) - Vitesse blijft in de Eredivisie nog wachten op het eerste succesje. De formatie van de Duitse trainer Thomas Letsch verloor ook de derde wedstrijd van het seizoen, op pijnlijke wijze. In Arnhem was sc Heerenveen veel te sterk, 0-4. Sydney van Hooijdonk scoorde drie keer.
Al na 5 minuten nam Heerenveen de leiding. Van Hooijdonk scoorde, nadat Amin Sarr de bal voor hem had klaargelegd. Het was het eerste doelpunt voor de formatie van trainer Kees van Wonderen dit seizoen in de Eredivisie.
Na bijna een half uur was Vitesse dichtbij de gelijkmaker. Melle Meulensteen schoot van enkele meters in, maar zag keeper Andries Noppert bekwaam redden. Dat deed de doelman vorige week bij de 0-0 tegen Feyenoord ook meerdere malen.
Verder uitlopen
Daardoor kon Heerenveen in extra tijd van de eerste helft verder uitlopen. Sarr passeerde doelman Kjell Scherpen, nu na een pass van Anas Tahiri. In de 72e minuut werd het 0-3. Van Hooijdonk gaf het beslissende tikje na een inzet van Sarr. Even later maakte Van Hooijdonk zijn hattrick compleet, opnieuw op aangeven van Sarr.
Scherpen maakte zijn debuut voor Vitesse. De 22-jarige doelman werd eerder in de week op huurbasis overgenomen van de Engelse club Brighton & Hove Albion.
Vitesse verloor de eerste twee competitiewedstrijden van Feyenoord en Excelsior.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
4 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
10 uur geleden