Ook Heerenveen is te goed voor Vitesse
ARNHEM (ANP) - Vitesse blijft in de Eredivisie nog wachten op het eerste succesje. De formatie van de Duitse trainer Thomas Letsch verloor ook de derde wedstrijd van het seizoen, op pijnlijke wijze. In Arnhem was sc Heerenveen veel te sterk, 0-4. Sydney van Hooijdonk scoorde drie keer.
Al na 5 minuten nam Heerenveen de leiding. Van Hooijdonk scoorde, nadat Amin Sarr de bal voor hem had klaargelegd. Het was het eerste doelpunt voor de formatie van trainer Kees van Wonderen dit seizoen in de Eredivisie.
Na bijna een half uur was Vitesse dichtbij de gelijkmaker. Melle Meulensteen schoot van enkele meters in, maar zag keeper Andries Noppert bekwaam redden. Dat deed de doelman vorige week bij de 0-0 tegen Feyenoord ook meerdere malen.
Verder uitlopen
Daardoor kon Heerenveen in extra tijd van de eerste helft verder uitlopen. Sarr passeerde doelman Kjell Scherpen, nu na een pass van Anas Tahiri. In de 72e minuut werd het 0-3. Van Hooijdonk gaf het beslissende tikje na een inzet van Sarr. Even later maakte Van Hooijdonk zijn hattrick compleet, opnieuw op aangeven van Sarr.
Scherpen maakte zijn debuut voor Vitesse. De 22-jarige doelman werd eerder in de week op huurbasis overgenomen van de Engelse club Brighton & Hove Albion.
Vitesse verloor de eerste twee competitiewedstrijden van Feyenoord en Excelsior.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
18 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
48 minuten geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geleden