Ook Groot-Brittannië levert luchtafweerraketten aan Oekraïne
LONDEN (ANP) - Na toezeggingen van onder meer Frankrijk en Nederland, heeft ook Groot-Brittannië beloofd om luchtafweerraketten aan Oekraïne te leveren. Het Britse ministerie van Defensie maakte in de nacht van woensdag op donderdag bekend dat het belaagde land in de komende weken AMRAAM-raketten krijgt. Dat is hetzelfde type wapen dat Nederland woensdag beloofde te leveren.
De luchtafweerraketten moeten Oekraïne helpen zich te verweren tegen de regen van raketten en andere projectielen uit Rusland die de laatste dagen weer neerdaalt. Verder belooft de Britse minister van Defensie Ben Wallace achttien extra houwitser-artilleriesystemen, waar het al 64 van leverde. Ook krijgt Oekraïne honderden drones om de inlichtingendiensten mee van informatie te kunnen voorzien.
Nederland en de andere NAVO-landen willen de Russische president Vladimir Poetin de kous op de kop geven na "de laffe aanvallen op allerlei steden waar onschuldige burgers het slachtoffer van zijn", zei de Nederlandse defensieminister Kajsa Ollongren woensdag over de toegezegde steun.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.
5 uur geleden