Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Groot-Brittannië levert luchtafweerraketten aan Oekraïne

Ook Groot-Brittannië levert luchtafweerraketten aan Oekraïne

LONDEN (ANP) - Na toezeggingen van onder meer Frankrijk en Nederland, heeft ook Groot-Brittannië beloofd om luchtafweerraketten aan Oekraïne te leveren. Het Britse ministerie van Defensie maakte in de nacht van woensdag op donderdag bekend dat het belaagde land in de komende weken AMRAAM-raketten krijgt. Dat is hetzelfde type wapen dat Nederland woensdag beloofde te leveren.

De luchtafweerraketten moeten Oekraïne helpen zich te verweren tegen de regen van raketten en andere projectielen uit Rusland die de laatste dagen weer neerdaalt. Verder belooft de Britse minister van Defensie Ben Wallace achttien extra houwitser-artilleriesystemen, waar het al 64 van leverde. Ook krijgt Oekraïne honderden drones om de inlichtingendiensten mee van informatie te kunnen voorzien.

Nederland en de andere NAVO-landen willen de Russische president Vladimir Poetin de kous op de kop geven na "de laffe aanvallen op allerlei steden waar onschuldige burgers het slachtoffer van zijn", zei de Nederlandse defensieminister Kajsa Ollongren woensdag over de toegezegde steun.

Meer uit Buitenland

Libanon weet niets van gesprek met Israëlische leiders

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese regering is niet op de hoogte van een gepland contact tussen Israëlische en Libanese leiders, zegt een functionaris tegen persbureau AFP en nieuwszender Al Jazeera. De Amerikaanse president Donald Trump schreef op Truth Social dat zo'n gesprek deze donderdag nog plaats zou vinden, maar Libanon zegt daar niet over te zijn geïnformeerd.

38 minuten geleden
Aantal doden in Oekraïne door Russische aanvallen blijft oplopen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens veertien mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.

2 uur geleden
Trump: Israël en Libanon praten donderdag met elkaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

3 uur geleden
VS doden opvarenden bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

4 uur geleden
Russische raketten treffen Oekraïne: 12-jarig kind gedood

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.

4 uur geleden
VS verscherpen sancties tegen Iraanse oliesector

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.

6 uur geleden
VS dreigen met sancties tegen kopers Iraanse olie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.

7 uur geleden