Ook groepstraining in Italiaanse Serie A weer toegestaan
ROME (ANP) - De voetbalclubs in de Italiaanse Serie A mogen met ingang van komende maandag de groepstraining weer hervatten. Daarmee komt een herstart van de competitie op het hoogste niveau weer een stapje dichterbij. Vorige week maandag mochten de spelers bij hun clubs al beginnen met individuele oefensessies.
De Italiaanse competitie ligt sinds 9 maart stil vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus. De Italiaanse voetbalbond en de directie van de Serie A doen er alles aan om het seizoen zonder publiek alsnog uit te spelen, maar wachten nog op officiële toestemming van de overheid.
Inmiddels zijn bij diverse clubs uit de Serie A nieuwe besmettingsgevallen geconstateerd, zowel bij spelers als bij stafleden. Zij werden positief bevonden bij tests die werden afgenomen vanwege het begin van het individuele trainingsprogramma.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
4 uur geledenPADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
13 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
14 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
15 uur geleden