
Ook groepsfase Champions League voor vrouwen
NYON (ANP) - De Champions League voor vrouwen krijgt vanaf het seizoen 2021-2022 eveneens te maken met een groepsfase. Dit seizoen en volgend seizoen wordt er in het hoofdtoernooi nog volgens een knock-outsysteem gespeeld.
Via voorronden moeten clubs zich nog wel zien te plaatsen voor de groepsfase, waar zestien clubs in vier groepen van vier strijden om acht kwartfinaleplaatsen. In de poulefase spelen de clubs drie thuis- en drie uitwedstrijden, net als bij de mannen.
Door de voorronden bereiken zestien clubs uit minimaal tien verschillende landen de groepsfase.
De verandering van het format is volgens de UEFA bedoeld om de concurrentie en de bekendheid van het vrouwenvoetbal te vergroten.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP) - Club Brugge is door een ruime zege op AA Gent (4-1) in elk geval voor even koploper in de play-offs om de landstitel in België. De ploeg van coach Nicky Hayen komt door de zege op 46 punten. Union Sint-Gillis, dat 44 punten heeft, ontvangt zaterdagavond nog Racing Genk.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft overeenstemming bereikt met FC Twente over de overname van aanvaller Sem Steijn. Dat meldt de Rotterdamse club op X. De 23-jarige Steijn, momenteel topscorer in de Eredivisie, tekent een contract tot de zomer van 2029 bij Feyenoord.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - Internazionale moet het zaterdag in de wedstrijd tegen Hellas Verona doen zonder trainer Simone Inzaghi en zonder Hakan Calhanoglu. De coach en de voetballer hebben een wedstrijd schorsing gekregen vanwege contact met bepaalde supportersgroepen. Dat heeft de Italiaanse voetbalbond FIGC bekendgemaakt.
3 uur geledenDOHA (ANP) - Julen Lopetegui is de nieuwe bondscoach van Qatar. De 56-jarige Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Luis García, meldt de Qatarese voetbalbond. Hij heeft een contract tot en met 2027 getekend.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf 1 juni niet meer uitkomen in het Engelse vrouwenvoetbal. Dat heeft voetbalbond FA besloten na een uitspraak van het Britse hooggerechtshof vorige maand. Die oordeelde dat voor de definitie "vrouw" het geboortegeslacht doorslaggevend is.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente moet het de rest van dit seizoen doen zonder aanvaller Sam Lammers. De 28-jarige spits is geopereerd aan een schouder en "richt zich op de start van de nieuwe competitie", meldt de nummer 5 van de Eredivisie. Lammers kwam bijna twee maanden geleden voor het laatst in actie.
9 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi is met Inter Miami uitgeschakeld in de halve finales van de CONCACAF Champions Cup. Verdediger Jordi Alba bracht tegen Vancouver Whitecaps met de 1-0 in de negende minuut nog wel spanning terug in het tweeluik, na de eerdere 2-0-nederlaag. In de tweede helft ging Vancouver Whitecaps er ook in het uitduel met de zege vandoor: 1-3.
10 uur geleden