Ook Grand Prix van Canada uitgesteld in Formule 1
MONTREAL (ANP) - Ook de Grand Prix van Canada voor Formule 1-wagens gaat niet door. Het organisatiecomité liet weten dat het in overleg met de Canadese autoriteiten heeft besloten de race, die op 14 juni in Montreal zou worden verreden, tot nader order uit te stellen.
De GP van Canada is de negende race in het wereldkampioenschap die niet doorgaat op de vastgestelde datum. De openingsrace van het zwaar gehavende seizoen zou nu de Grote Prijs van Frankrijk op 28 juni moeten zijn. Maar in dat door het coronavirus zwaar getroffen land zijn de twijfels eveneens groot over het doorgaan van het racefestijn.
Eerder op de dag werd bekend dat de verplichte pauze in de Formule 1 met twee weken is verlengd, tot 35 dagen. In die periode, die tot eind mei zelf door de renstallen kan worden ingevuld, mag er niet aan de ontwikkeling van de auto's worden gewerkt. Alle teams zijn met de verlenging van de periode van inactiviteit akkoord gegaan.
Normaal gesproken geldt er een zomerstop in de Formule 1 van een paar weken in augustus. Door de uitbraak van het coronavirus werd de verplichte rustperiode dit jaar naar voren gehaald. Vanaf maart konden de teams hun vervroegde 'vakantie' al opnemen.
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
5 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
6 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
8 uur geleden