Ook gevangenbewaarder sneller getest op coronavirus
DEN HAAG (ANP) - Ook gevangenbewaarders kunnen zich sneller laten testen op het coronavirus. Gevangenispersoneel dat in aanraking is geweest met een coronapatiënt en klachten heeft die aan het virus doen denken, komt voortaan in aanmerking.
In Nederland werden tot voor kort betrekkelijk weinig coronatests uitgevoerd, maar dat is sinds vorige week veranderd. Sindsdien kunnen artsen ook zorgpersoneel testen dat niet in een ziekenhuis werkt. Met ingang van deze week geldt dat ook voor mensen in het gevangeniswezen, meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid.
Gedetineerden en bewaarders houden hun hart vast nu het virus ook in gevangenissen en klinieken de kop opsteekt. Een uitbraak is daar moeilijk te bestrijden. Dat gedetineerden niet op verlof mogen of bezoek mogen ontvangen en ook wat van hun bewegingsvrijheid hebben moeten inleveren, valt hier en daar ook slecht. In Lelystad kwam afgelopen weekend een aantal gevangenen in verzet.
Schaarse testcapaciteit
Een van de redenen voor Nederland om relatief weinig te testen was de schaarse testcapaciteit. Sinds een paar weken zijn er volgens het kabinet flink wat laboratoria bijgekomen en is ook het voortdurend dreigende tekort aan materialen minder nijpend.
Bij drie gedetineerden is het virus vastgesteld, zegt minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) in actualiteitenprogramma EenVandaag. Ook vijf tbs'ers hebben het opgelopen.
Meer uit Binnenland
AMERSFOORT (ANP) - Na de dramatisch verlopen verkiezingen van NSC verlaat voormalig lijsttrekker Eddy van Hijum de top van de partij. De partij maakt de "bewuste keuze" om nu geen politiek leider te benoemen, meldde voorzitter Reinout van Malenstein zaterdag bij het NSC-congres in Amersfoort. "Een interim-leider zou juist het verkeerde signaal zijn en zou alle dilemma's onnodig blijven oproepen."
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Groningen is code oranje vanwege gladheid door ijzel voorbij, meldt het KNMI. In de provincie gold de weerwaarschuwing tot 17.00 uur. Eerder was ook in Overijssel en Drenthe code oranje van kracht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiële problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.
6 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft geen goed woord over voor de handreiking die partijleider Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA vrijdag heeft gedaan naar de beoogde minderheidscoalitie van D66, VVD en CDA. "Er is niets constructiefs aan afbraak, ook niet wanneer die afbraak wordt verpakt als compromis of deelakkoord", sprak hij zaterdag de partijraad van de SP toe.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.
9 uur geledenWAALWIJK (ANP) - In Waalwijk is vrijdagavond een man (25) met de Angolese nationaliteit aangehouden die werd gezocht voor medeplichtigheid aan moord en gewelddadige ordeverstoring in het Verenigd Koninkrijk, meldt de politie. Het zou gaan om de moord op een 16-jarige jongen in Manchester op 5 november 2020.
9 uur geleden