Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook gemeente Veldhoven bezorgd over vestigingsklimaat voor ASML

Ook gemeente Veldhoven bezorgd over vestigingsklimaat voor ASML

VELDHOVEN (ANP) - De gemeente Veldhoven deelt de zorgen die het demissionaire kabinet heeft rond het vestigingsklimaat in Nederland voor grote bedrijven als ASML, meldt een woordvoerster van de Brabantse gemeente waarin de chipmachinemaker gevestigd is. Woensdag lieten ingewijden weten dat het kabinet achter de schermen werkt aan een plan om ASML in Nederland te houden. Het bedrijf had eerder zijn onvrede geuit over maatregelen die in de Tweede Kamer zijn voorgesteld en negatief uitpakken voor het bedrijfsleven.

De gemeentewoordvoerster wijst erop dat onlangs een brief is verstuurd naar het kabinet met daarin een dringend verzoek om aandacht te hebben voor het vestigingsklimaat. Die brief komt van de Stichting Brainport, een samenwerkingsverband van onder meer techbedrijven en gemeenten rond Eindhoven waar Veldhoven deel van uitmaakt.

Volgens de ingewijden kijken premier Mark Rutte en meerdere ministers onder de codenaam Beethoven wat er mogelijk is om aan de belangen van ASML tegemoet te komen. ASML maakt zeer geavanceerde chipmachines die onder meer worden verkocht aan de Verenigde Staten en China.

De top van ASML waarschuwde niet lang geleden via de media dat het bedrijf wil groeien en uitbreiden, maar dat Nederland daarvoor misschien te klein wordt voor het bedrijf. Topman Peter Wennink wees vooral naar de politiek. Met name het voorstel om belastingvoordeel voor expats in te perken viel slecht. Bij ASML werken namelijk veel mensen uit het buitenland.

Meer uit Financieel

Amerikaanse beurzen sluiten flink hoger, Dow bereikt nieuw record

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten zijn de eerste handelsdag van de verkorte beursweek met flinke koerswinsten geëindigd. Beleggers voelden zich gesterkt door een onderbreking van de vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran. De handel verliep echter zeer grillig, waarbij de beursgraadmeters grote schommelingen lieten zien.

46 minuten geleden
Reuters: onderdelen en foto's Apple iPhone 18 Pro op dark web

SAN FRANCISCO (ANP) - Gevoelige lijsten met onderdelen en leveranciers, evenals foto's van de nog niet aangekondigde iPhone 18 Pro-modellen van Apple, zijn op het dark web verschenen. De bestanden zijn geplaatst door de ransomwaregroep die eerder gegevens stal bij Tata Electronics, een Indiase toeleverancier van Apple. Dat bericht persbureau Reuters op basis van documenten en een bron die bekend is met de zaak.

1 uur geleden
Frankrijk verbiedt reclame snelwisselende mode van Temu en Shein

PARIJS (ANP/DPA) - Reclame voor snelwisselende mode van Chinese webwinkels zoals Shein, Temu en AliExpress wordt binnenkort verboden in Frankrijk. Dat volgt op een stemming in de Senaat, die een wetsvoorstel aannam om deze als milieuschadelijk beschouwde praktijk terug te dringen.

2 uur geleden
WhatsApp maakt contact mogelijk zonder telefoonnummer

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Gebruikers van WhatsApp kunnen straks een gebruikersnaam kiezen voor hun account. Die verandering moet de privacy vergroten, doordat mensen met elkaar in contact kunnen komen zonder hun telefoonnummer te hoeven delen.

3 uur geleden
EU-handelschef spreekt met Chinese minister over handelsbalans

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Chinese handelsminister Wang Wentao gesproken over de handelsbalans tussen de Europese Unie en China. Hij zei na afloop van het gesprek dat de status quo "geen optie" is, omdat die balans op dit moment niet in evenwicht is.

4 uur geleden
AEX herstelt, Prosus blinkt uit na sterke resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, liet maandag herstel zien na de verliezen van vorige week. Techinvesteerder Prosus ging aan kop met een koerswinst van meer dan 3 procent. Daarmee maakte het de verliezen van de afgelopen tijd deels goed.

4 uur geleden
Brussel: Nederland overtreedt mogelijk internationale treinregels

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft aan Nederland laten weten dat het mogelijk in overtreding is met EU-regels voor internationaal treinverkeer vanwege de dominante positie van de NS. Dat meldt de Europese Commissie, het dagelijkse bestuur van de EU, maandag.

5 uur geleden