Ook geen strijd om olympisch brons voor judoka Steenhuis
PARIJS (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis heeft zich op de Olympische Spelen in Parijs niet kunnen plaatsen voor de strijd om het brons. De 31-jarige Steenhuis verloor in de herkansingen van de klasse tot 78 kilogram van de Japanse Rika Takayama en daarmee is het individuele toernooi voor haar klaar. Tegen het einde van de partij ging de Nederlandse na een heupworp tegen de mat en verloor op ippon.
Eerder donderdag verloor Michael Korrel in de herkansingen van de klasse tot 100 kilogram, waardoor hij ook de kans op brons verspeelde.
Steenhuis, de nummer 7 van de wereld, begon haar olympisch toernooi in de Arena Champs-de-Mars met een 'bye'. In de achtste finales wist ze met veel moeite de Poolse Beata Pacut-Kloczko te bedwingen na een waza-ari in de verlenging (golden score). In de kwartfinales lag ze na 23 seconden al op haar rug tegen de Israëlische Inbar Lanir, de nummer 3 van de wereld.
Steenhuis deed drie jaar geleden ook mee aan de Spelen van Tokio. Toen verloor ze ook in de herkansingen en miste de strijd om een bronzen plak. In haar carrière won de judoka uit Hoogvliet een keer zilver en twee keer brons op een WK. Ze is ook vijfvoudig Europees kampioene.
Meer uit Sport
KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
6 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
7 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
7 uur geleden