Ook gasprijs stijgt sterk
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van gas stijgt net als die van olie sterk. Op de toonaangevende Nederlandse gasbeurs steeg de prijs van natuurlijk gas naar de hoogste prijs in dertien jaar. Sinds begin dit jaar gingen de prijzen al met ruim de helft omhoog.
Oorzaak van de stijging is de koudere en langer dan normaal durende winter. Gasopslagen in Europa raakten daardoor leeg. Ook de stijgende prijs van CO2-uitstootrechten stuwt de gasprijs. Door een lagere levering van gas uit onder meer Noorwegen en Rusland zal dat ook nog wel even zo blijven.
Veel handelaren houden rekening met een nog verder oplopende prijs. Vrijdag was die 29,40 euro per megawattuur gas, maar een prijs boven de 30 euro lijkt een kwestie van tijd. Bovendien zou er komende winter een gastekort kunnen ontstaan. Nu moeten sommige energiebedrijven al naar kolen overstappen om te zorgen voor genoeg stroom, wat bovendien de groene ambities van Europa onderuit kan halen.
Handelaren kijken nu naar de omstreden Nord Stream 2 gasverbinding tussen Rusland en Duitsland als oplossing voor het gastekort. Mogelijk zou die al voor de winter in werking kunnen worden gesteld, al is dat nog verre van zeker.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
7 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
10 uur geleden