Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Froome haakt af in Tour vanwege coronabesmetting

Ook Froome haakt af in Tour vanwege coronabesmetting

LOURDES (ANP) - De Brit Chris Froome bleek donderdag kort voor de start van de achttiende etappe de vijftiende renner die de Tour de France moest verlaten vanwege een coronabesmetting. De viervoudig Tourwinnaar was in de ochtend positief getest, zo meldde zijn ploeg Israel - Premier Tech.

Eerder hadden de ploegen Movistar en Bahrain Victorious al aangegeven dat respectievelijk de Spanjaard Imanol Erviti en de Italiaan Damiano Caruso de Tour vanwege Covid-19 niet konden vervolgen.

"Alle andere renners van Israel - Premier Tech testten negatief en zijn klaar om te koersen", meldde de ploeg die dit jaar twee ritten won. Simon Clarke, een van de ritwinnaars, moest de Tour eerder al verlaten wegens een coronabesmetting. De Deen Jakob Fuglsang viel uit na een val in de vijftiende etappe.

Erveti

Erviti was bij zijn ploeg Movistar de eerste uitvaller. Bij Bahrain haakte eerder al kopman Jack Haig af. De Australiër was in de kasseienrit naar Arenberg betrokken bij een valpartij.

Froome (37) was bezig aan zijn tiende Tour de France. Hij won de edities van 2013, 2015, 2016 en 2017. Ook heeft hij eindzeges in de Giro (2018) en de Vuelta (2011 en 2017) achter zijn naam. Sinds een zware val in het Critérium du Dauphiné van 2019 heeft hij zijn oude niveau niet meer gehaald. Ook dit jaar speelde Froome geen rol van betekenis in het klassement. Hij stond 26e, op een kleine anderhalve uur van de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard. Froome finishte in de dertiende etappe als derde op de Alpe d'Huez en was daar zeer gelukkig mee.

Er waren donderdag nog 140 renners van start gegaan in Lourdes. Vier ploegen stonden compleet aan het vertrek: Ineos Grenadiers, Groupama-FDJ, Intermarché-Wanty-Gobert en B&B Hotels-KTM.

Meer uit Sport

Tennisser Shelton wint Amerikaanse finale in Dallas

DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.

12 minuten geleden
Schaakgrootheid Carlsen voegt weer een wereldtitel toe

WANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.

17 minuten geleden
Trainer Van Velde voltooit levenswerk met goud sprintster Kok

MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.

2 uur geleden
Nederland na goud Kok en zilver Leerdam vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.

5 uur geleden
Vittozzi bezorgt gastland Italië eerste biatlongoud bij OS ooit

ANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.

5 uur geleden
De Minaur slaat in derde finale toe en ziet naam op boarding Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.

5 uur geleden
Kok pakt eerste Nederlandse goud bij vrouwen op 500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.

5 uur geleden