Ook Friesland breidt regeling uit voor rasters tegen wolf
LEEUWARDEN (ANP) - Ook de provincie Friesland wil dat meer veehouders beschermende rasters plaatsen tegen de wolf. Van de subsidieregeling wordt nu nog weinig gebruikgemaakt, laat de provincie weten en daarom wordt deze uitgebreid. Waar eerder alleen schapen- en geitenhouders geld konden krijgen voor de aanschaf van speciale rasters, komen nu ook eigenaren van runderen, paarden en pony's in aanmerking. Gelderland kondigde vorige week eveneens een uitbreiding van de regeling aan.
In Friesland is van de 200.000 euro die de provincie beschikbaar stelde voor de subsidie, volgens een woordvoerder op dit moment nog 177.000 over. "Er is maar weinig aangevraagd", legt hij uit. Begin deze maand concludeerde de Wolvencommissie Gelderland dat in Friesland om slechts 1,8 procent van de schapenweiden goede wolfwerende rasters staan.
Om meer mensen ertoe te zetten zo'n raster te plaatsen wil Friesland de regeling naast uitbreiden ook versoepelen. Waar een veehouder eerst pas geld kreeg na de aanschaf van het hek, wordt dat nu omgedraaid. De Fryske Nasjonale Partij (FNP) had eerder al eens gevraagd om het aanvragen van de subsidie makkelijker te maken.
Volgens gedeputeerde Matthijs de Vries (ChristenUnie, natuur) zijn aanvallen van wolven op vee op dit moment alleen te voorkomen door beschermende maatregelen. De provincie Gelderland kondigde vorige week aan de wolf sneller te gaan afschieten, namelijk als een dier twee keer in één week vee aanvalt dat beschermd is door een hek. De provincie denkt zover te kunnen gaan, ondanks de beschermde status van de wolf via Europese regelgeving. Friesland houdt het voorlopig op subsidies voor wolfwerende hekken, zegt de woordvoerder. Wel is Friesland, net als andere provincies "in gesprek" met hogere overheden over de beschermde status van de wolf.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De kans is klein dat pogingen om de hypotheekrenteaftrek verder af te bouwen op iets uitlopen, zei premier Rob Jetten in het debat over de regeringsverklaring. "Er is geen ruimte om daar de komende tijd heel uitvoerig over te filosoferen. Of ja, er is altijd ruimte om te filosoferen, maar de kans dat daar dan uit wordt gekomen is echt beperkt."
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - X komt niet naar de Tweede Kamer voor een gesprek over sociale media. "Dat u niet op onze uitnodiging ingaat om het gesprek aan te gaan, vinden wij teleurstellend", schrijven Kamerleden die een grote meerderheid vertegenwoordigen in een brief aan het sociale platform van techmiljardair Elon Musk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een flink deel van de oppositie vindt dat premier Rob Jetten een "valse start" heeft gemaakt in de samenwerking met de Tweede Kamer, door in hun ogen te halsstarrig vast te houden aan de AOW-plannen. Onder meer GroenLinks-PvdA, de ChristenUnie, PVV, 50PLUS, DENK, SP en Volt vinden dat Jetten zich meer richting de Kamer moet bewegen, omdat zijn kabinet meerderheden moet blijven zoeken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Mona Keijzer gaat na haar vertrek bij BBB vooralsnog niet bij een andere partij. "Je weet nooit hoe het in het leven loopt, maar ik stap niet zomaar weer in een nieuw avontuur met mensen die ik allemaal niet ken", zei ze in een verklaring.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten erkent dat wat betreft de AOW-plannen uit het coalitieakkoord "een opening vanuit het kabinet" nodig is om de relatie met de vakbonden te herstellen. FNV, CNV en VCP hebben alle gesprekken opgeschort zolang het voornemen om de AOW-leeftijd volledig te laten meestijgen met de levensverwachting niet volledig van tafel gaat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten weet nog niet wat het nieuwe plan voor de verhoging van de AOW-leeftijd wordt. "Daar heb ik een goede minister en staatssecretaris van Sociale Zaken voor", zei de D66-premier na de eerste termijn van het debat over zijn regeringsverklaring.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - DENK en Partij voor de Dieren zijn teleurgesteld, omdat in het coalitieakkoord wat hen betreft onvoldoende steun wordt uitgesproken voor de Palestijnen. Dat hadden de oppositiepartijen wel gehoopt van premier Rob Jetten. Want, zo brengen zij in herinnering, de D66'er liep vorig jaar mee met de demonstratie waarin het toenmalige kabinet werd opgeroepen om een rode lijn te trekken richting Israël.
16 uur geleden