Ook Frankrijk wil Mark Rutte als NAVO-topman
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk steunt het voornemen van Mark Rutte om topman van de NAVO te worden. Een hoge Franse functionaris zegt tegen persbureau Reuters dat president Emmanuel Macron zich al vroeg achter de Nederlander schaarde.
Rutte zou ook worden gesteund door andere belangrijke NAVO-landen, de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Hij heeft uiteindelijk de instemming nodig van alle 31 lidstaten om de nieuwe secretaris-generaal van het bondgenootschap te worden.
De NAVO wordt sinds 2014 geleid door de Noor Jens Stoltenberg. Macron zou vorig jaar al bij Rutte hebben geïnformeerd of hij belangstelling heeft voor de post, zegt de Franse bron.
Rutte is sinds 2010 premier en geldt daarmee in Europa als een zeer ervaren regeringschef. Landen die hem steunen roemden eerder zijn ervaring en leiderschapskwaliteiten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met nieuwe aanvallen op Iran, als het Libanese Hezbollah doorgaat met het bestoken van Noord-Israël. Iran heeft eerder juist geëist dat Israël stopt met het aanvallen van Libanon.
10 minuten geledenLUZERN (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance stelt dat er de afgelopen uren "grote vooruitgang" is geboekt in de relatie tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij sprak in Zwitserland bij het begin van de onderhandelingen met Iran van een "historische ontmoeting" en zei een toekomst voor zich te zien waarin kan worden samengewerkt.
37 minuten geledenMADRID (ANP) - In Madrid is een vertoning van de wedstrijd tussen Spanje en Saudi-Arabië op het WK voetbal op zondagavond afgelast vanwege de extreme hitte. Daartoe hebben de gemeente Madrid en de Spaanse voetbalbond zaterdag besloten. Spanje trapt in de Verenigde Staten om 18.00 uur Nederlandse tijd af tegen Saudi-Arabië.
1 uur geledenLUZERN (ANP/AFP) - De gesprekken tussen Iran en de Verenigde Staten in Zwitserland zijn begonnen, melden Iraanse staatsmedia. De twee landen zouden samen met bemiddelaar Qatar om tafel zijn gegaan om te praten over onder meer de situatie in Libanon en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/DPA) - Israëlische troepen in Libanon mogen nog steeds dreigingen uitschakelen. Dat benadrukte minister van Defensie Israel Katz in een verklaring. Hij zei dat daar geen beperkingen voor gelden. "De bescherming van het leven van onze soldaten en burgers heeft de hoogste en onvoorwaardelijke prioriteit."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De druk op de Britse premier Keir Starmer lijkt toe te nemen. Volgens Sky News heeft minister van Buitenlandse Zaken Yvette Cooper hem inmiddels gevraagd om te vertrekken, in navolging van een aantal andere ministers. Meerdere Britse media schrijven dat Starmer maandag zijn aftreden kan aankondigen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran noemt het aanhoudende conflict tussen Israël en Hezbollah in Libanon het hoofdonderwerp van het aanstaande overleg met de Verenigde Staten. Daarnaast moeten ook bevroren Iraanse tegoeden in het buitenland en de verkoop van Iraanse olie worden besproken, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een videoboodschap.
4 uur geleden