Ook Frankrijk wil Mark Rutte als NAVO-topman
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk steunt het voornemen van Mark Rutte om topman van de NAVO te worden. Een hoge Franse functionaris zegt tegen persbureau Reuters dat president Emmanuel Macron zich al vroeg achter de Nederlander schaarde.
Rutte zou ook worden gesteund door andere belangrijke NAVO-landen, de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Hij heeft uiteindelijk de instemming nodig van alle 31 lidstaten om de nieuwe secretaris-generaal van het bondgenootschap te worden.
De NAVO wordt sinds 2014 geleid door de Noor Jens Stoltenberg. Macron zou vorig jaar al bij Rutte hebben geïnformeerd of hij belangstelling heeft voor de post, zegt de Franse bron.
Rutte is sinds 2010 premier en geldt daarmee in Europa als een zeer ervaren regeringschef. Landen die hem steunen roemden eerder zijn ervaring en leiderschapskwaliteiten.
Meer uit Buitenland
SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
3 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
4 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
5 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
5 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
7 uur geleden