Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Frankrijk telt meer dan een miljoen coronabesmettingen

Ook Frankrijk telt meer dan een miljoen coronabesmettingen

PARIJS (ANP/RTR) - Het aantal coronabesmettingen dat is gemeld in Frankrijk is boven een miljoen uitgekomen. Het ministerie van Volksgezondheid zegt dat de afgelopen dag bij nog eens 42.032 mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben. Daarmee komt het totale aantal besmettingen dat sinds het begin van de pandemie is geregistreerd uit op 1.041.075.

Het 67 miljoen inwoners tellende Frankrijk is wereldwijd het zevende land dat meer dan een miljoen coronagevallen heeft geteld. Het gaat verder om de Verenigde Staten (8,4 miljoen besmettingen), India (7,8 miljoen), Brazilië (5,3 miljoen) en Rusland (1,5 miljoen). Spanje en Argentinië zitten net boven de grens van een miljoen coronagevallen.

Het virus grijpt in Frankrijk de afgelopen weken weer snel om zich heen. De dagelijkse stijging van ruim 42.000 coronagevallen is de hoogste tot dusver. Het vorige record (41.622 nieuwe besmettingen) was pas een dag oud.

Meer uit Buitenland

Venezolaanse president Maduro opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.

16 minuten geleden
Trump: Iran liet tien olietankers door Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.

1 uur geleden
Witkoff: 15-puntenplan heeft geleid tot goede gesprekken met Iran

WASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.

1 uur geleden
Trump: Iran wilde het Midden-Oosten overnemen

WASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."

1 uur geleden
EU-buitenlandchef vindt dat Oekraïne Donbas niet moet opgeven

PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.

2 uur geleden
Loekasjenko geeft Kim Jong-un geweer cadeau

PYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.

4 uur geleden
Patrick Bruel ook in België aangeklaagd voor zedendelict

BRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.

4 uur geleden