Ook Frankrijk stopt voorlopig met financiering UNRWA
PARIJS (ANP) - Frankrijk stopt voorlopig met de financiering van UNRWA, de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen. Negen andere landen, waaronder Nederland, hebben dat eerder gedaan om Israëlische beschuldigingen tegen een klein aantal medewerkers.
Twaalf medewerkers van UNRWA zouden betrokken zijn geweest bij de aanval van Hamas op Israël in oktober vorig jaar. Daar wordt intern onderzoek naar gedaan. Het is niet bekend wanneer dat onderzoek klaar is. Negen medewerkers zijn voorlopig ontslagen, een is overleden en twee moeten nog worden geïdentificeerd.
Frankrijk noemt de beschuldigingen "uitzonderlijk ernstig". Het land laat weten dat voor de eerste helft van dit jaar geen nieuwe betalingen gepland staan en dat, zodra de tijd is gekomen, overleg volgt met de Verenigde Naties en de belangrijke donateurs. Parijs heeft UNRWA in 2023 bijna 60 miljoen euro gegeven, een verdubbeling ten opzichte van een jaar eerder.
UNRWA hekelt dat landen hun hulp hebben opgeschort en hoopt dat ze hun besluit zullen terugdraaien. De organisatie zegt dat de humanitaire hulpverlening in de Gazastrook nu in gevaar komt, terwijl die nu juist hard nodig is door de oorlog tussen Israël en Hamas. UNRWA is grotendeels afhankelijk van vrijwillige donaties en veel grote donateurs hebben de geldstromen stopgezet.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner gebeld over zijn plannen voor een paasbestand en de Russische afwijzende reactie. Ook NAVO-chef Mark Rutte en de Amerikaanse senator Lindsey Graham sloten aan bij het telefoongesprek. Zelensky sprak van een "positief" overleg.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.
6 uur geleden