Ook Frankrijk stopt voorlopig met financiering UNRWA
PARIJS (ANP) - Frankrijk stopt voorlopig met de financiering van UNRWA, de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen. Negen andere landen, waaronder Nederland, hebben dat eerder gedaan om Israëlische beschuldigingen tegen een klein aantal medewerkers.
Twaalf medewerkers van UNRWA zouden betrokken zijn geweest bij de aanval van Hamas op Israël in oktober vorig jaar. Daar wordt intern onderzoek naar gedaan. Het is niet bekend wanneer dat onderzoek klaar is. Negen medewerkers zijn voorlopig ontslagen, een is overleden en twee moeten nog worden geïdentificeerd.
Frankrijk noemt de beschuldigingen "uitzonderlijk ernstig". Het land laat weten dat voor de eerste helft van dit jaar geen nieuwe betalingen gepland staan en dat, zodra de tijd is gekomen, overleg volgt met de Verenigde Naties en de belangrijke donateurs. Parijs heeft UNRWA in 2023 bijna 60 miljoen euro gegeven, een verdubbeling ten opzichte van een jaar eerder.
UNRWA hekelt dat landen hun hulp hebben opgeschort en hoopt dat ze hun besluit zullen terugdraaien. De organisatie zegt dat de humanitaire hulpverlening in de Gazastrook nu in gevaar komt, terwijl die nu juist hard nodig is door de oorlog tussen Israël en Hamas. UNRWA is grotendeels afhankelijk van vrijwillige donaties en veel grote donateurs hebben de geldstromen stopgezet.
Meer uit Buitenland
KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.
21 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de VS hebben ingestemd verder te onderhandelen over een vredesakkoord voor Oekraïne. Dat meldt het Kremlin, dat stelt dat er contact is geweest met de Amerikaanse delegatie nadat Rusland afgelopen weekend van de VS voorstellen had ontvangen rond een mogelijk akkoord.
1 uur geledenHOMS (ANP/RTR/AFP) - Bij een aanslag in een alawitische moskee in de Syrische stad Homs zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Syrische staatspersbureau Sana. Volgens het ministerie van Volksgezondheid raakten zeker achttien anderen gewond, al kan dat aantal nog oplopen, aldus een functionaris.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse staatskrant Rodong Sinmun wordt binnenkort op verzoek weer toegankelijk voor Zuid-Koreanen. Dat maakte de regering in Seoul bekend, dat de keuze de krant weer uit de illegaliteit te halen toelicht door te zeggen dat Zuid-Koreanen "politiek volwassen" genoeg zijn om propaganda zelf op waarde te schatten, aldus persbureau Yonhap.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat is afgesproken dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in de nabije toekomst ontmoet. Dat zou dan gebeuren na weken van verhoogde inspanningen om vrede tussen Oekraïne en Rusland te bereiken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben luchtaanvallen uitgevoerd op strijders van Islamitische Staat (IS) in het noordwesten van Nigeria, stelt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De VS deden dat op verzoek van de Nigeriaanse regering. Trump claimt dat de IS-strijders christenen in de regio aanvielen.
11 uur geleden