Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Frankrijk roept burgers op om Libanon meteen te verlaten

Ook Frankrijk roept burgers op om Libanon meteen te verlaten

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk roept burgers die in Libanon verblijven op het land zo snel mogelijk te verlaten, uit angst voor een oplopend conflict tussen Libanon en Israël. Zaterdag deden de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk een soortgelijke oproep. Frankrijk gaat ervan uit dat ongeveer 23.000 Fransen in Libanon verblijven.

"Gezien de uiterst onzekere veiligheidssituatie vestigen we nogmaals de aandacht op het feit dat er nog steeds rechtstreekse commerciële vluchten en vluchten met tussenstops in Frankrijk beschikbaar zijn. Wij verzoeken burgers, en met name zij die op doorreis zijn, maatregelen te treffen om Libanon zo snel mogelijk te verlaten", schrijft het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken.

Het Nederlandse reisadvies voor Libanon staat al sinds het uitbreken van de oorlog tussen Hamas en Israël in oktober vorig jaar op rood. "Bent u in Libanon? Verlaat het land als dat op een veilige manier kan", raadt het ministerie van Buitenlandse Zaken aan.

Waarschuwing ministerie

Vorige week zondag herhaalde het ministerie "de onvoorspelbare veiligheidssituatie in Libanon", kort nadat er twaalf jongeren waren omgekomen door een raketaanval op de door Israël bezette Golanhoogten. "Als de situatie in Libanon verder verslechtert, dan moet u er rekening mee houden dat het niet meer mogelijk is het land te verlaten", mailde het ministerie toen aan Nederlanders in Libanon.

Zaterdag maakte Zweden bekend dat het zijn ambassade in de Libanese hoofdstad Beiroet sluit. De Nederlandse ambassade in de stad blijft vooralsnog open.

Liquidaties leiders

De angst voor een regionale oorlog is toegenomen na de dodelijke aanval van Israël op een Hezbollahleider in Beiroet op dinsdag, en de dood van de politieke leider van Hamas, Ismail Haniyeh, in de daaropvolgende nacht.

Meer uit Buitenland

Veertig mensen in Israëlische ziekenhuizen na aanval Iran

JERUZALEM (ANP) - In Israëlische ziekenhuizen zijn veertig mensen opgenomen na de Iraanse raketaanval, meldt de BBC. Twee gewonden bevinden zich in kritieke toestand.

2 uur geleden
Netanyahu in videoboodschap aan Iraans volk: er komt meer aan

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een videoboodschap Iran meegedeeld dat er meer aanvallen zullen volgen. "Er komt meer aan. Het regime weet niet wat hem getroffen heeft, of wat hem nog zal treffen. Ze zijn nog nooit zo zwak geweest", zei Netanyahu.

2 uur geleden
Bevolking Israël mag schuilkelders verlaten

JERUZALEM (ANP) - De bevolking van Israël mag vrijdagavond de schuilkelders weer verlaten. De Israëlische krijgsmacht heeft dat medegedeeld nadat Iran een reeks raketaanvallen had uitgevoerd. Wel worden de mensen opgedragen voorlopig in de buurt van schuilkelders te blijven.

2 uur geleden
Iran zegt derde reeks raketten op Israël te hebben afgevuurd

JERUZALEM (ANP/DPA) - Iran heeft een derde reeks raketten op Israël afgevuurd. De Iraanse staatstelevisie heeft dat gemeld.

2 uur geleden
Museumdirecteur Kim Sajet wacht niet op Trump en stapt zelf op

WASHINGTON (ANP) - Kim Sajet, de directeur van de National Portrait Gallery in Washington, stapt op. Dat meldt onder meer The New York Times op basis van een verklaring van Sajet in een interne e-mail van het Smithsonian, het instituut dat toezicht houdt op het museum. Eind mei deelde president Donald Trump dat hij Sajet wilde ontslaan, omdat hij haar om haar progressieve diversiteitsbeleid niet geschikt vond voor de functie.

3 uur geleden
Iran zegt honderden raketten te hebben afgevuurd

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Iraanse media melden dat de tegenaanval van Iran is begonnen en dat het land honderden ballistische raketten heeft afgevuurd. Het Israëlische leger meldt dat er twee aanvalsgolven waren.

4 uur geleden
Poetin veroordeelt Israëlische aanval op Iran en wil bemiddelen

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft in een telefoongesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu de Israëlische aanvallen op Iran veroordeeld. Poetin belde ook met de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt het Kremlin.

4 uur geleden