Ook Frankrijk roept burgers op om Libanon meteen te verlaten
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk roept burgers die in Libanon verblijven op het land zo snel mogelijk te verlaten, uit angst voor een oplopend conflict tussen Libanon en Israël. Zaterdag deden de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk een soortgelijke oproep. Frankrijk gaat ervan uit dat ongeveer 23.000 Fransen in Libanon verblijven.
"Gezien de uiterst onzekere veiligheidssituatie vestigen we nogmaals de aandacht op het feit dat er nog steeds rechtstreekse commerciële vluchten en vluchten met tussenstops in Frankrijk beschikbaar zijn. Wij verzoeken burgers, en met name zij die op doorreis zijn, maatregelen te treffen om Libanon zo snel mogelijk te verlaten", schrijft het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken.
Het Nederlandse reisadvies voor Libanon staat al sinds het uitbreken van de oorlog tussen Hamas en Israël in oktober vorig jaar op rood. "Bent u in Libanon? Verlaat het land als dat op een veilige manier kan", raadt het ministerie van Buitenlandse Zaken aan.
Waarschuwing ministerie
Vorige week zondag herhaalde het ministerie "de onvoorspelbare veiligheidssituatie in Libanon", kort nadat er twaalf jongeren waren omgekomen door een raketaanval op de door Israël bezette Golanhoogten. "Als de situatie in Libanon verder verslechtert, dan moet u er rekening mee houden dat het niet meer mogelijk is het land te verlaten", mailde het ministerie toen aan Nederlanders in Libanon.
Zaterdag maakte Zweden bekend dat het zijn ambassade in de Libanese hoofdstad Beiroet sluit. De Nederlandse ambassade in de stad blijft vooralsnog open.
Liquidaties leiders
De angst voor een regionale oorlog is toegenomen na de dodelijke aanval van Israël op een Hezbollahleider in Beiroet op dinsdag, en de dood van de politieke leider van Hamas, Ismail Haniyeh, in de daaropvolgende nacht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
5 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
7 uur geleden