Ook Fortuna te sterk voor VVV-Venlo
VENLO (ANP) - Fortuna Sittard heeft zondag in de Eredivisie een eenvoudige zege geboekt op provinciegenoot VVV-Venlo. Fortuna was in Venlo, ondanks de rentree bij de thuisploeg van topscorer Georgios Giakoumakis, met 3-1 te sterk. De Griek scoorde wel, kort na rust. Het was zijn 24e treffer van het seizoen in de Eredivisie.
VVV had Giakoumakis twee duels moeten missen, maar was ook de periode ervoor al van slag. De laatste overwinning dateert van eind januari waarna zes nederlagen volgden. Fortuna had het beste van het spel. De eerste kans was meteen raak: Mats Seuntjens stuurde Lisandro Semedo de diepte in. De aanvaller had geen moeite doelman Thorsten Kirschbaum te passeren: 0-1.
Fortuna was slordig met de kansen en Giakoumakis kon uit een voorzet van Danny Post in twee keer de bal langs doelman Yanick van Osch werken: 1-1. Vijf minuten later herstelde Fortuna de marge al weer. Seuntjens ving een slechte uittrap van Kirschbaum op, werd niet aangevallen en passeerde de doelman met een afstandsschot. Nog eens 7 minuten later kon Zian Flemming de marge verder uitbreiden: 1-3.
VVV houdt nummer 16 Willem II, dat zaterdag van Heerenveen won, nog maar 1 punt achter zich. Fortuna is nu de nummer 10 in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.
2 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
16 uur geleden