Ook Formule 1-team Williams treft loonmaatregelen
GROVE (ANP) - In navolging van McLaren heeft ook het Formule 1-team Williams een groot aantal van zijn werknemers met verlof gestuurd om kosten te besparen in de huidige coronacrisis. Het management en de coureurs hebben ingestemd met salarisverlaging van 20 procent per 1 april. De Brit George Russell en de Canadees Nicholas Latifi zijn voor dit jaar de wedstrijdrijders bij de Britse renstal.
De periode van verlof duurt tot eind mei. "Deze beslissingen zijn niet lichtvaardig genomen, maar ons doel is om de banen van onze medewerkers bij de fabriek in Grove te beschermen en ervoor te zorgen dat ze weer fulltime kunnen werken als de situatie dat toelaat", luidt een verklaring.
McLaren nam eerder al het besluit een groot deel van het personeel naar huis te sturen vanwege de coronacrisis. De rijders Lando Norris en Carlos Sainz leveren voorlopig, net als een groot deel van de staf, salaris in.
De Formule 1 heeft dit jaar nog geen race kunnen houden. De eerst acht grands prix zijn geschrapt.
Meer uit Sport
ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
9 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
21 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
21 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
23 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
1 dag geleden