Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook fikse koersverliezen op aandelenbeurs Israël

Ook fikse koersverliezen op aandelenbeurs Israël

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - Op de Israëlische aandelenbeurs in Tel Aviv waren zondag stevige koersdalingen te zien, in navolging van de fikse minnen op de markten in Europa en New York op vrijdag door tegenvallende cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Op vrijdag en zaterdag wordt niet gehandeld in Tel Aviv, dus Israëlische beleggers konden pas zondag reageren op die onrust.

De hoofdgraadmeter TA-35 ging tot wel 2,7 procent omlaag in Tel Aviv. Naast de zorgen over een scherpe afkoeling van de Amerikaanse economie spelen ook de gestegen spanningen in het Midden-Oosten een rol bij de koersdalingen. Israël maakt zich klaar voor een grote aanval door Iran na de liquidatie van Hamasleider Ismail Haniyeh in Teheran. Iran beschuldigt Israël van die aanslag en heeft wraak gezworen voor zijn dood. Ook werd een belangrijke Hezbollah-commandant in Libanon omgebracht.

Bij de grootste dalers op de beurs in Tel Aviv stonden Israëlische dienstverleners aan de chipindustrie, in navolging van de forse verliezen in de chipsector door slechte cijfers van het grote Amerikaanse chipconcern Intel.

Ook op aandelenmarkten elders in de regio waren minnen te zien, waaronder in Saudi-Arabië.

Meer uit Financieel

Onderzoek: consument kan profiteren van dalende zuivelprijzen

LELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.

21 minuten geleden
België wil Eurogroep niet in ruil voor gebruik Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting) of de Griekse minister van Financiën Kyriakos Pierrakakis wordt donderdag gekozen als nieuwe voorzitter van de Eurogroep. België is niet bereid in ruil voor het voorzitterschap akkoord te gaan met het gebruik van de bevroren Russische tegoeden, benadrukte Van Peteghem.

1 uur geleden
Disney laat fans zelf video's maken met iconische personages

BURBANK (ANP) - Het entertainmentconcern Walt Disney gaat 1 miljard dollar investeren in het AI-bedrijf OpenAI, zo werd donderdag bekend. Hiermee mogen gebruikers via de AI-videodienst Sora-filmpjes maken met Disney's auteursrechtelijk beschermde personages.

1 uur geleden
Oracle hard onderuit op negatief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Oracle ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De grote producent van bedrijfssoftware kwam met tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Oracle is een belangrijke speler met clouddiensten voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) en doet ook omvangrijke investeringen in AI-infrastructuur. Het bedrijf gaf daarbij aan dat de jaarlijkse uitgaven aan AI met 15 miljard dollar zullen stijgen ten opzichte van eerdere verwachtingen.

1 uur geleden
OM: Damen wil proces zo lang mogelijk rekken

ZWOLLE (ANP) - Damen is eropuit om het strafproces dat speelt rond de scheepsbouwer "zo lang mogelijk te rekken". Dat zei de officier van justitie donderdag in de rechtbank in Zwolle in reactie op de onderzoekswensen van Damen, dat onder meer ruim honderd getuigen van over de hele wereld wil laten ondervragen.

1 uur geleden
Betaalbedrijf Mollie koopt Britse branchegenoot voor 1,1 miljard

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse betaaldienstverlener Mollie koopt zijn Britse branchegenoot GoCardless voor een bedrag van 1,1 miljard euro. Na de overname, die wordt afgehandeld in aandelen en contanten, ontstaat een fintechbedrijf dat samen zo'n 350.000 bedrijven als klant heeft.

1 uur geleden
EU wil medicijnmakers belonen die nieuwe antibiotica maken

BRUSSEL (ANP) - De EU wil medicijnmakers die nieuwe soorten antibiotica ontwikkelen belonen. Daarvoor hebben vertegenwoordigers van het Europees Parlement en de lidstaten een voorlopig akkoord bereikt, naar aanleiding van een voorstel van de Europese Commissie.

1 uur geleden