Ook fikse koersverliezen op aandelenbeurs Israël
TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - Op de Israëlische aandelenbeurs in Tel Aviv waren zondag stevige koersdalingen te zien, in navolging van de fikse minnen op de markten in Europa en New York op vrijdag door tegenvallende cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Op vrijdag en zaterdag wordt niet gehandeld in Tel Aviv, dus Israëlische beleggers konden pas zondag reageren op die onrust.
De hoofdgraadmeter TA-35 ging tot wel 2,7 procent omlaag in Tel Aviv. Naast de zorgen over een scherpe afkoeling van de Amerikaanse economie spelen ook de gestegen spanningen in het Midden-Oosten een rol bij de koersdalingen. Israël maakt zich klaar voor een grote aanval door Iran na de liquidatie van Hamasleider Ismail Haniyeh in Teheran. Iran beschuldigt Israël van die aanslag en heeft wraak gezworen voor zijn dood. Ook werd een belangrijke Hezbollah-commandant in Libanon omgebracht.
Bij de grootste dalers op de beurs in Tel Aviv stonden Israëlische dienstverleners aan de chipindustrie, in navolging van de forse verliezen in de chipsector door slechte cijfers van het grote Amerikaanse chipconcern Intel.
Ook op aandelenmarkten elders in de regio waren minnen te zien, waaronder in Saudi-Arabië.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
22 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
23 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
1 dag geleden