Ook fikse koersverliezen op aandelenbeurs Israël
TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - Op de Israëlische aandelenbeurs in Tel Aviv waren zondag stevige koersdalingen te zien, in navolging van de fikse minnen op de markten in Europa en New York op vrijdag door tegenvallende cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Op vrijdag en zaterdag wordt niet gehandeld in Tel Aviv, dus Israëlische beleggers konden pas zondag reageren op die onrust.
De hoofdgraadmeter TA-35 ging tot wel 2,7 procent omlaag in Tel Aviv. Naast de zorgen over een scherpe afkoeling van de Amerikaanse economie spelen ook de gestegen spanningen in het Midden-Oosten een rol bij de koersdalingen. Israël maakt zich klaar voor een grote aanval door Iran na de liquidatie van Hamasleider Ismail Haniyeh in Teheran. Iran beschuldigt Israël van die aanslag en heeft wraak gezworen voor zijn dood. Ook werd een belangrijke Hezbollah-commandant in Libanon omgebracht.
Bij de grootste dalers op de beurs in Tel Aviv stonden Israëlische dienstverleners aan de chipindustrie, in navolging van de forse verliezen in de chipsector door slechte cijfers van het grote Amerikaanse chipconcern Intel.
Ook op aandelenmarkten elders in de regio waren minnen te zien, waaronder in Saudi-Arabië.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
4 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
4 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
8 uur geleden