Ook FC Augsburg haalt fors uit tegen Schalke
GELSENKRICHEN (ANP) - Schalke 04 gaat na de gedwongen pauze vanwege het coronavirus verder met een slechte reeks in de Bundesliga. De ploeg van trainer David Wagner verloor op eigen veld met liefst 3-0 van FC Augsburg. Schalke heeft nu al negen competitieduels niet meer gewonnen en is inmiddels afgezakt naar de achtste plaats.
Augsburg had voor het eerst de in maart aangestelde trainer Heiko Herrlich op de bank. Zijn debuut was een week uitgesteld na een bezoekje aan de supermarkt, waarmee hij de quarantaineregels had overtreden. Zijn ploeg verloor bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie met 2-1 van VfL Wolfsburg, maar bij zijn eerste optreden als coach liep het een stuk beter. Eduard Löwen zette zijn ploeg al in de 6e minuut op voorsprong met een knap ingeschoten vrije trap.
Schalke, dat de competitie vorige week had hervat met een al even pijnlijke 4-0-nederlaag bij streekgenoot Borussia Dortmund, kwam amper tot fatsoenlijke aanvallen. De ingevallen Nigeriaan Noah-Joel Sarenren-Bazee verdubbelde in de 76e minuut de voorsprong na pover ingrijpen van Schalke-verdediger Jonjoe Kenny. Het was zijn eerste doelpunt in de Bundesliga. In de slotminuut maakte de Venezolaan Sergio Córdova nog de 0-3.
De van een blessure teruggekeerde Jeffrey Gouweleeuw bleef bij middenmoter Augsburg op de bank.
Meer uit Voetbal
VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
48 minuten geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
6 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
7 uur geleden