Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Facebook haalt content van Steve Bannon offline

Ook Facebook haalt content van Steve Bannon offline

WASHINGTON (ANP) - Facebook heeft een reeks pagina's verwijderd die onder beheer staan van de voormalige strateeg van het Witte Huis Steve Bannon. Dat meldt de New York Times. Op de zeven pagina's, met in totaal bijna 2,5 miljoen volgers, stonden berichten met misleidende informatie en onjuiste berichten over stemfraude bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen.

Facebook heeft ook twee video's die gemaakt zijn door gemaakt door Bannon en verspreid zijn over het platform verwijderd wegens aanzetten tot geweld.

Twitter haalde vorige week al een account van Bannon van het web en YouTube heeft een video verwijderd waarin de voormalig adviseur van president Donald Trump pleitte voor geweld tegen twee belangrijke Amerikaanse functionarissen, onder wie de vooraanstaande immunoloog Anthony Fauci.

Bannon wordt gezien als een van de architecten van de verkiezingsoverwinning van Trump in 2016. Hij kreeg daarna een belangrijke adviseurspost in het Witte Huis, waar hij in 2017 weer vertrok.

Meer uit Buitenland

Eerste postkoloniale leider van Hongkong overleden

HONGKONG (ANP/DPA/AFP) - De eerste postkoloniale leider van Hongkong is overleden. Tung Chee-hwa overleed dinsdag op 89-jarige leeftijd in het bijzijn van zijn familie, meldt zijn kantoor. Hij leidde de Chinese regio van 1997 tot 2005.

1 uur geleden
Mensen verzamelen zich vroeg in Oslo voor uitvaart koning Harald

OSLO (ANP) - De eerste mensen hebben zich woensdagochtend vroeg verzameld in Oslo om een laatste eer te bewijzen aan de overleden koning Harald. Dat is te zien bij Noorse media. De rijen om het centrum van de Noorse hoofdstad binnen te komen worden steeds langer.

2 uur geleden
CARE: hogere brandstofprijzen raken hulpverlening

DEN HAAG (ANP) - De stijgende olieprijs raakt ook de levering van noodhulp. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie CARE, die stelt dat een steeds groter deel van het budget naar vervoer, brandstof en inkoop gaat. "Daardoor blijft minder geld over voor directe hulp."

3 uur geleden
Doden door Russische drones op grens Oekraïne en Moldavië

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Russische drones hebben vannacht een grensovergang tussen Oekraïne en Moldavië getroffen. Daarbij zijn twee doden en drie gewonden gevallen, aldus de Oekraïense gouverneur Oleh Kiper op basis van voorlopige informatie.

3 uur geleden
Crash Miami: piloten overwogen afbreken landing vrachtvliegtuig

MIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.

7 uur geleden
Hooggerechtshof herstelt Republikeinse kieskaart in Missouri niet

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft geweigerd een door Republikeinen opgestelde kaart van kiesdistricten in Missouri te herstellen voorafgaand aan de tussentijdse verkiezingen ('midterms') in november. De Republikeinen hadden het hof daartoe verzocht.

9 uur geleden
Explosies gehoord op Iraans eiland Kharg

TEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.

13 uur geleden