Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Facebook haalt content van Steve Bannon offline

Ook Facebook haalt content van Steve Bannon offline

WASHINGTON (ANP) - Facebook heeft een reeks pagina's verwijderd die onder beheer staan van de voormalige strateeg van het Witte Huis Steve Bannon. Dat meldt de New York Times. Op de zeven pagina's, met in totaal bijna 2,5 miljoen volgers, stonden berichten met misleidende informatie en onjuiste berichten over stemfraude bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen.

Facebook heeft ook twee video's die gemaakt zijn door gemaakt door Bannon en verspreid zijn over het platform verwijderd wegens aanzetten tot geweld.

Twitter haalde vorige week al een account van Bannon van het web en YouTube heeft een video verwijderd waarin de voormalig adviseur van president Donald Trump pleitte voor geweld tegen twee belangrijke Amerikaanse functionarissen, onder wie de vooraanstaande immunoloog Anthony Fauci.

Bannon wordt gezien als een van de architecten van de verkiezingsoverwinning van Trump in 2016. Hij kreeg daarna een belangrijke adviseurspost in het Witte Huis, waar hij in 2017 weer vertrok.

Meer uit Buitenland

Buitenlandse media in de ban van de zonsverduistering

MADRID (ANP) - Buitenlandse media hebben volop geschreven over de zonsverduistering die in vooral Europese landen te zien was. Op veel plekken werden liveblogs opgetuigd om verslag te doen van het bijzondere verschijnsel.

9 minuten geleden
Volledige zonsverduistering overal voorbij

MADRID (ANP) - De volledige zonsverduistering is geëindigd in de Middellandse Zee, voorbij de Spaanse Balearen. Het was de laatste plek waar het weerfenomeen te zien was. In delen van IJsland, Groenland, Portugal en Spanje kwam de volledige verduistering voorbij. In veel andere landen, waaronder Nederland, was een gedeeltelijke eclips te zien.

27 minuten geleden
Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vertrekt

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vertrekt om meer tijd door te kunnen brengen met haar familie. Dat laat de Amerikaanse president Donald Trump weten op zijn Truth Social. Volgens Trump wordt Leavitt nu "een van mijn belangrijkste externe adviseurs en een invloedrijke stem binnen de Republikeinse partij".

28 minuten geleden
Nick Reiner wordt aangeklaagd voor moord op zijn ouders

LOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner is in staat van beschuldiging gesteld voor de moord op zijn ouders, Rob en Michele Reiner. Dat heeft de openbaar aanklager volgens Amerikaanse media woensdag gemeld tijdens een korte zitting in Los Angeles. Nick Reiner was bij de zitting aanwezig.

30 minuten geleden
Olievlek bij Oman bereikt het vasteland

MUSCAT (ANP/AFP) - De olie die uit de gestrande tanker voor de kust van Oman lekt, heeft het vasteland bereikt. Dat melden staatsmedia. Volgens milieudiensten zijn stranden in het zuidoosten van het land vervuild. De verwachting is dat de komende uren een kuststrook van tot wel 40 kilometer geraakt wordt.

2 uur geleden
Zelensky: dit jaar 745 vierkante kilometer heroverd op Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land dit jaar 745 vierkante kilometer aan grondgebied heeft heroverd op Rusland. Het gaat volgens hem om 26 dorpen in de regio's Donetsk, Zaporizja en Dnipropetrovsk.

4 uur geleden
Tientallen landen veroordelen Iraanse executies

PARIJS (ANP/AFP) - De Europese Unie en 26 landen hebben de Iraanse executies van demonstranten veroordeeld. Dat schrijven de landen, waaronder Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk, in een gezamenlijke verklaring.

5 uur geleden