Ook fabrikant Pampers en Gillette heeft last van prijsstijgingen
CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Verzorgings- en schoonmaakmiddelenconcern Procter & Gamble verwacht de komende tijd minder hard te groeien dan de voorbije kwartalen. Tegelijkertijd kampt het bedrijf achter merken als Gillette, Pampers en Ariel met oplopende prijzen voor grondstoffen en vervoer, wat de winst raakt.
Voor het lopende gebroken boekjaar, dat in juni 2022 eindigt, rekent het Amerikaanse concern op omzetgroei tussen de 2 en 4 procent. Dat was in het voorbije boekjaar nog 6 procent, als de effecten van wisselkoersen, overnames of de verkoop van onderdelen niet worden meegerekend. Tegelijkertijd nemen de oplopende kosten een hap van 1,9 miljard dollar uit de resultaten.
Procter & Gamble is lang niet de enige fabrikant van consumentengoederen die last heeft van prijsstijgingen. Nu de economie snel herstelt van de coronacrisis, is er aan allerlei materialen gebrek doordat bedrijven hun productie opvoeren. Daarnaast stijgen de kosten voor vervoer al lange tijd door een gebrek aan zeecontainers.
Winstmarges
Branchegenoot Unilever waarschuwde vorige week al voor de gevolgen van duurdere grondstoffen als palmolie en sojaolie. Die zorgen ervoor dat de gehoopte marges dit jaar niet worden gehaald.
Voor verkopers van consumentenproducten zou het logisch zijn om de prijzen in de winkel ook te verhogen. Procter & Gamble maakte onder andere zijn luiers en bepaalde wasmiddelmerken duurder. Maar tegelijkertijd willen concerns klanten niet te snel afschrikken.
In het voorbije boekjaar profiteerde Procter & Gamble nog volop van de toegenomen vraag naar verzorgingsproducten. Doordat vooral de verkoop van duurdere producten steeg, dikte de winst met 10 procent aan tot 14,4 miljard dollar.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie zegt "zeer serieus te kijken" naar klachten dat Elon Musks chatbot Grok seksueel getinte afbeeldingen genereert van minderjarigen. "Dit is illegaal. Dit is afschuwelijk", heeft een woordvoerder van de commissie maandag gezegd.
31 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - TUI fly voert woensdag een tweede repatriëringsvlucht uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen. Dat bevestigt de maatschappij na berichtgeving door De Telegraaf. Zaterdag gingen meerdere vluchten naar Curaçao, waaronder een die ook Bonaire zou aandoen, niet door vanwege de ontwikkelingen in Venezuela. De extra vlucht van woensdag doet ook Bonaire aan.
41 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Vliegtuigen kunnen in zeer beperkte mate weer landen op Schiphol. Bij zowel aankomende als vertrekkende vluchten gaat het om enkele per uur, meldt een woordvoerder van de luchthaven. Eerst zouden er door de gevolgen van de sneeuwval tot zeker 14.00 uur geen vluchten kunnen landen.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam houdt 14 januari een hoorzitting om te beslissen of er een onderzoek wordt geopend naar vermeend wanbeheer bij chipmaker Nexperia. Dat bevestigt de ondernemingskamer na berichtgeving van Reuters.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Terminals in de haven van Rotterdam hebben last van de sneeuwval. Het zorgt voor vertraging in de Rotterdamse haven. "Het weer heeft vooral impact op het wegverkeer", laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Chauffeurs in de transportsector moeten zelf kunnen kiezen of ze met de huidige winterse omstandigheden de weg op kunnen gaan. Met die oproep is Transport en Logistiek Nederland (TLN) gekomen naar aanleiding van de gladheid en sneeuwval.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders die wachten op een pakketje of hun bestelde boodschappen moeten maandag rekening houden met vertraging. Supermarkten Albert Heijn en Picnic en pakketbezorgers PostNL en DHL hebben last van sneeuw en gladde wegen.
1 uur geleden