Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Eurocommissaris besmet met coronavirus

Ook Eurocommissaris besmet met coronavirus

BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Mariya Gabriel is positief getest op het coronavirus. Het gaat voor zover bekend om de eerste keer dat een lid van het dagelijks bestuur van de Europese Unie het besmettelijke virus heeft opgelopen.

De Bulgaarse politica, die onder meer gaat over innovatie, maakte het nieuws bekend via Twitter. "Na een negatieve Covid-19 test op maandag, is een tweede test nu wel positief", schreef Gabriel. De Eurocommissaris had al aangekondigd in zelfisolatie te gaan omdat een lid van haar team besmet bleek te zijn.

De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, ging onlangs ook kort in zelfisolatie. Ze had contact gehad met een besmette persoon. Von der Leyen heeft zich daarna herhaaldelijk laten testen en zou het virus niet onder de leden hebben.

Uitgesteld

Door de coronacrisis moest vorige maand ook een EU-top worden uitgesteld. De voorzitter van de Europese Raad, Charles Michel, was in quarantaine gegaan omdat een van zijn beveiligers positief had getest op het coronavirus. Later bleek dat Michel zelf niet besmet was.

De Europese toponderhandelaar Michel Barnier liep het virus eerder dit jaar wel op. Hij onderhandelt namens de EU over een handelsakkoord met het Verenigd Koninkrijk. De 69-jarige Fransman herstelde later weer.

Meer uit Buitenland

NAVO kijkt naar extra bescherming Zwarte Zee na droneaanvallen

BRUSSEL (ANP) - De NAVO zegt te kijken of zij de bescherming van de Zwarte Zee moet opschroeven. NAVO-landen aan die zee zouden dat graag zien nu de oorlog van Rusland tegen Oekraïne daar weer vaker ook koopvaardijschepen raakt.

1 uur geleden
Hongaars parlement draait omstreden anti-lhbtiq+-wet Orbán terug

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Het Hongaarse parlement heeft een aantal omstreden anti-lhbtiq+-maatregelen uit een wet van oud-premier Viktor Orbán teruggedraaid. Daardoor is het niet langer verboden om bijvoorbeeld stellen van gelijk geslacht te tonen in films, televisieseries en boeken als die ook beschikbaar zijn voor kinderen.

2 uur geleden
Greta Thunberg voegt zich bij Franse scholierenprotesten

PARIJS (ANP) - De bekende Zweedse klimaatactivist Greta Thunberg heeft zich in Frankrijk aangesloten bij de grootschalige scholierenprotesten. Ze zei tegen BFMTV "trots" te zijn op de scholieren die ondanks een volgens haar "extreem gewelddadige politie" weigeren om op te geven.

2 uur geleden
Twee schepen bij Bulgarije geraakt door drones, een gezonken

SOFIA (ANP/RTR) - Voor de kust van Bulgarije zijn twee schepen geraakt door drones, meldt de Bulgaarse premier Rumen Radev. Een van de twee is gezonken. Radev zegt nog geen duidelijk bewijs te hebben gezien, maar te vermoeden dat Rusland achter de aanvallen zit.

3 uur geleden
Ieren: eind dit jaar akkoord EU-meerjarenbegroting noodzakelijk

LUXEMBURG (ANP) - De Ierse minister Thomas Byrne (Europese Zaken) noemt de eerste reacties op zijn onderhandelingsbox over de meerjarenbegroting "zoals verwacht". Volgens hem ligt er met het nieuwe Ierse voorstel "daadwerkelijk een basis voor onderhandelingen". Het is volgens Byrne noodzakelijk om voor het eind van dit jaar tot een akkoord te komen. Dat zei Byrne dinsdag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Europese Zaken.

4 uur geleden
Trump gelooft niet dat China en Rusland hulp bieden aan Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gelooft niet dat China en Rusland hulp bieden aan Iran. "Als ze dat al doen, is het van een heel laag niveau, maar ik geloof niet dat ze überhaupt hulp bieden", aldus Trump in een bericht op Truth Social. "Ze hebben te veel te verliezen, we zouden er snel achter komen."

6 uur geleden
Argentinië sluit Iguazú-watervallen tijdelijk voor toeristen

IGUAZÚ (ANP/AFP) - De Iguazú-watervallen in het noorden van Argentinië gaan dicht voor toeristen, zo meldde het gelijknamige nationale park maandag. De maatregel is uit voorzorg genomen, omdat de waterafvoer van de rivier Iguazú inmiddels op ongeveer 12.000 kubieke meter per seconde ligt. Dat is meer dan zes keer het gemiddelde niveau.

10 uur geleden