Ook Eurocommissaris besmet met coronavirus
BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Mariya Gabriel is positief getest op het coronavirus. Het gaat voor zover bekend om de eerste keer dat een lid van het dagelijks bestuur van de Europese Unie het besmettelijke virus heeft opgelopen.
De Bulgaarse politica, die onder meer gaat over innovatie, maakte het nieuws bekend via Twitter. "Na een negatieve Covid-19 test op maandag, is een tweede test nu wel positief", schreef Gabriel. De Eurocommissaris had al aangekondigd in zelfisolatie te gaan omdat een lid van haar team besmet bleek te zijn.
De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, ging onlangs ook kort in zelfisolatie. Ze had contact gehad met een besmette persoon. Von der Leyen heeft zich daarna herhaaldelijk laten testen en zou het virus niet onder de leden hebben.
Uitgesteld
Door de coronacrisis moest vorige maand ook een EU-top worden uitgesteld. De voorzitter van de Europese Raad, Charles Michel, was in quarantaine gegaan omdat een van zijn beveiligers positief had getest op het coronavirus. Later bleek dat Michel zelf niet besmet was.
De Europese toponderhandelaar Michel Barnier liep het virus eerder dit jaar wel op. Hij onderhandelt namens de EU over een handelsakkoord met het Verenigd Koninkrijk. De 69-jarige Fransman herstelde later weer.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
3 uur geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.
4 uur geledenANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De legerleiding van Iran heeft gewaarschuwd dat ze de scheepvaart in de Perzische Golf, de Golf van Oman en de Rode Zee stillegt als er geen einde komt aan de Amerikaanse maritieme blokkade van Iraanse havens.
5 uur geleden