Ook Eurocommissaris besmet met coronavirus
BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Mariya Gabriel is positief getest op het coronavirus. Het gaat voor zover bekend om de eerste keer dat een lid van het dagelijks bestuur van de Europese Unie het besmettelijke virus heeft opgelopen.
De Bulgaarse politica, die onder meer gaat over innovatie, maakte het nieuws bekend via Twitter. "Na een negatieve Covid-19 test op maandag, is een tweede test nu wel positief", schreef Gabriel. De Eurocommissaris had al aangekondigd in zelfisolatie te gaan omdat een lid van haar team besmet bleek te zijn.
De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, ging onlangs ook kort in zelfisolatie. Ze had contact gehad met een besmette persoon. Von der Leyen heeft zich daarna herhaaldelijk laten testen en zou het virus niet onder de leden hebben.
Uitgesteld
Door de coronacrisis moest vorige maand ook een EU-top worden uitgesteld. De voorzitter van de Europese Raad, Charles Michel, was in quarantaine gegaan omdat een van zijn beveiligers positief had getest op het coronavirus. Later bleek dat Michel zelf niet besmet was.
De Europese toponderhandelaar Michel Barnier liep het virus eerder dit jaar wel op. Hij onderhandelt namens de EU over een handelsakkoord met het Verenigd Koninkrijk. De 69-jarige Fransman herstelde later weer.
Meer uit Buitenland
BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
13 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
14 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
14 uur geleden