Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook EU-parlement steunt nieuwe begroting met miljardenhulp Kyiv

Ook EU-parlement steunt nieuwe begroting met miljardenhulp Kyiv

STRAATSBURG (ANP) - Europese miljardenhulp voor Oekraïne en onder andere extra EU-geld voor het in goede banen leiden van migratie zijn weer een stap dichterbij. De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben een voorlopig akkoord gesloten over de aanpassing van de EU-begroting.

De EU-leiders, ook de lang tegenstribbelende Hongaarse premier Viktor Orbán, werden het op hun top in Brussel donderdag eens over 50 miljard euro voor Oekraïne voor de komende vier jaar. Die steun maakt deel uit van een nieuwe, hogere EU-begroting. Er bleek ook meer geld nodig omdat de EU een hogere rente moet betalen over haar leningen, en de EU-landen wilden meer uittrekken voor bijvoorbeeld migratie.

Het Europees Parlement moet begrotingswijzigingen ook goedkeuren en Europarlementariërs hadden de begroting graag nog verder aangepast. Maar de onderhandelaars van het parlement constateerden dat de onderhandelingsruimte met zo'n zwaarbevochten akkoord klein is én dat haast geboden is. Doordat zij en de EU-lidstaten het dinsdag eens werden, kan het parlement er nog deze maand over stemmen. Oekraïne, dat in acute geldnood verkeert, zou dan al begin maart de eerste betaling kunnen verwachten.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

4 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

5 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

5 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

9 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

10 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

11 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

11 uur geleden