Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook EU-parlement steunt nieuwe begroting met miljardenhulp Kyiv

Ook EU-parlement steunt nieuwe begroting met miljardenhulp Kyiv

STRAATSBURG (ANP) - Europese miljardenhulp voor Oekraïne en onder andere extra EU-geld voor het in goede banen leiden van migratie zijn weer een stap dichterbij. De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben een voorlopig akkoord gesloten over de aanpassing van de EU-begroting.

De EU-leiders, ook de lang tegenstribbelende Hongaarse premier Viktor Orbán, werden het op hun top in Brussel donderdag eens over 50 miljard euro voor Oekraïne voor de komende vier jaar. Die steun maakt deel uit van een nieuwe, hogere EU-begroting. Er bleek ook meer geld nodig omdat de EU een hogere rente moet betalen over haar leningen, en de EU-landen wilden meer uittrekken voor bijvoorbeeld migratie.

Het Europees Parlement moet begrotingswijzigingen ook goedkeuren en Europarlementariërs hadden de begroting graag nog verder aangepast. Maar de onderhandelaars van het parlement constateerden dat de onderhandelingsruimte met zo'n zwaarbevochten akkoord klein is én dat haast geboden is. Doordat zij en de EU-lidstaten het dinsdag eens werden, kan het parlement er nog deze maand over stemmen. Oekraïne, dat in acute geldnood verkeert, zou dan al begin maart de eerste betaling kunnen verwachten.

Meer uit Financieel

Albert Heijn: meer lege schappen in het noorden door sneeuw

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn-supermarkten in Friesland, Groningen en Drenthe zijn door de winterse weersomstandigheden vrijdag minder goed gevuld. Dat zegt een woordvoerster van de supermarktketen.

52 minuten geleden
LTO vraagt Europees Parlement Mercosur-deal tegen te houden

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO hoopt dat het Europees Parlement het vrijdag bereikte Mercosur-akkoord alsnog tegenhoudt. De belangenvereniging is al langer tegenstander en herhaalt de kritiek dat het vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay "tot oneerlijke concurrentie leidt voor de Europese landbouw".

1 uur geleden
Rechtbank wil 26 getuigen laten ondervragen in megazaak Damen

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle wil 26 getuigen horen in de megarechtszaak over vermeende omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen door onder meer Damen Shipyards, topman Arnout Damen en oud-topmannen Kommer Damen en René Berkvens. De scheepsbouwer wilde 101 getuigen van over de hele wereld oproepen, maar de rechters gingen daar vrijdag grotendeels niet in mee.

1 uur geleden
Maatschappijen schrappen vluchten naar Iran om protesten

TEHERAN (ANP/RTR/DPA) - Luchtvaartmaatschappijen schrappen hun vluchten naar Iran nu protesten de situatie in het land steeds verder op scherp zetten. Turkish Airlines vliegt tot en met zaterdag niet naar het land, het eveneens Turkse Pegasus alleen vrijdag niet. Flydubai schrapt minstens zeventien vluchten naar de steden Teheran, Shiraz en Mashhad.

1 uur geleden
Grok laat alleen betalende gebruikers foto's bewerken na ophef

PALO ALTO (ANP/AFP) - Alleen betalende gebruikers kunnen nog afbeeldingen bewerken met Elon Musks AI-chatbot Grok. Die maatregel volgt na de wereldwijde ophef van deze week over foto's van mensen, onder anderen vrouwen en minderjarigen, die door AI zijn uitgekleed. Dit wordt nu lastiger gemaakt.

2 uur geleden
KLM: 300.000 reizigers getroffen door winterweer

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n 300.000 reizigers hebben sinds het begin van het winterweer van de afgelopen week hun reis niet volgens planning kunnen vervolgen, meldt KLM. De meeste passagiers zijn volgens de luchtvaartmaatschappij inmiddels omgeboekt. Donderdag vervoerde de luchtvaartmaatschappij meer dan 100.000 passagiers.

2 uur geleden
Meerderheid EU-landen stemt in met Mercosur-deal

BRUSSEL (ANP) - Een ruime meerderheid van de EU-lidstaten heeft vrijdag ingestemd met een vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay. Dat laten meerdere EU-diplomaten weten. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

3 uur geleden